آخرین وضعیت «هیرمان» در باغ وحش ارم تهران + فیلم

طی هفته گذشته اداره کل محیط زیست استان تهران از نامساعد بودن حال هیرمان – شیر نر ایرانی باغ وحش ارم- خبر داد. مدیر این باغ وحش ضمن تشریح آخرین وضعیت او می‌گوید که علت بیماری «هیرمان» هنوز مشخص نشده است.

به گزارش ایسنا، حال «هیرمان» – شیر نر ایرانی که سال گذشته از باغ وحش بریستول انگلیس به باغ وحش ارم تهران منتقل شد – خوب نیست. ظاهر حیوان و ترشحات بینی و دهانش کاملا نشان می‌دهد که بیمار است اما علت بیماری هنوز مشخص نیست.

پرویز قندالی – مدیر باغ وحش ارم تهران – می‌گوید: از سه‌شنبه هفته گذشته (۷ بهمن) علائم بیماری ازجمله آبریزش بینی و بی‌حالی در این شیر نر هشت ساله مشاهده شد و ما بلافاصله موضوع را به سازمان‌های نظارتی ازجمله سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان دامپزشکی اطلاع دادیم. از استادان صاحبنظر نیز برای پی‌بردن به علت بیماری کمک گرفتیم.

هرچند که چندین روز از بیماری هیرمان می‌گذرد اما علت بی‌حالی و بیماری او هنوز مشخص نیست و به گفته مدیر باغ وحش ارم تهران برای مشخص شدن علت بیماری باید منتظر نتایج آزمایش‌ها باشیم.

قندالی می‌گوید: احتمال بیماری ویروسی و یا سرماخوردگی وجود دارد و ما درمان با استفاده از آنتی‌بیوتیک را شروع کرده‌ایم همچنین نمونه‌برداری از خون، سی‌تی‌اسکن، رادیولوژی و سونوگرافی انجام شده است.

با وجود مشخص بودن علائم بیماری در «هیرمان» مدیر باغ وحش ارم تهران تاکید دارد که حال او از هفته گذشته بهتر شده است. هیرمان و جفت ماده او طی سال گذشته تحت برنامه EEp اتحادیه باغ وحش‌های اروپا وارد کشور شدند. از این‌رو این اتحادیه نیز روی سلامت این گونه‌ها نظارت دارد.

تجلیل از قهرمانان سلامت در «جشن ملی پرچم»
بخوانید

قندالی تاکید می‌کند که بیماری «هیرمان» به اتحادیه باغ وحش‌های اروپا نیز اطلاع داده شده است و آن‌ها نیز روی درمان و آزمایش‌های انجام شده نظارت دارند.

پیمان محمدزاده – دامپزشک باغ وحش تهران – نیز درباره وضعیت «هیرمان» می‌گوید: درحال حاضردرمان با آنتی‌بیوتیک روی «هیرمان» جواب مثبت داده و وضعیت حیوان پایدار است.

او ابراز امیدواری می‌کند که تا هفته آینده بیماری این شیر ایرانی بهبود پیدا کند و اظهار می‌کند: بر اساس نظر شورایی تخصصی تست‌های آزمایشگاهی لازم روی او انجام شده است که به‌زودی نتایج آن‌ها در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.