آزاد سازی ۱۰۵ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی

فرمانده یگان امداد تهران بزرگ از آزاد سازی ۱۰۵ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به ارزش ۷۵۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: در این عملیات ۶۵ فقره حکم قضائی اجرا شد.

به گزارش ایسنا سرهنگ سلمان آدینه وند افزود: روستای حسن آباد فشافویه از جمله روستاهای نزدیک به شهر تهران است و با افزایش قیمت مسکن، زمین های کشاورزی این روستا با استقبال بیشتری مواجه شده است و حتی تعدادی از مالکان این روستا زمین های کشاورزی خود را با ساخت بنا به باغ و باغچه تبدیل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه تغییر نوع کاربری بدون اخذ مجوزهای لازم، نظم عمومی را در مالکیت اشخاص بر هم خواهد زد، اظهارکرد: تغییر نوع کاربری اعم از باغ به زمین های زراعی و یا کشاورزی به مسکونی و … بدون انجام تشریفات اداری و اخذ مجوزهای لازم غیر قانونی است و به منابع طبیعی و زیست محیطی آسیب وارد خواهد شد.

فرمانده یگان امداد توضیح داد: با مراجعه نماینده حقوقی اداره جهاد کشاورزی مبنی بر اجرای ۶۵ حکم قضایی، مشخص شد که مالکان این اراضی کشاورزی، کاربری زمین های خود را به وسعت ۱۰۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع از کاربری کشاورزی به کاربری باغ و باغچه تبدیل کرده اند و اکنون کاربری این اراضی مطابق با اسناد مالکیت ثبتی آنان نیست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس آدینه وند با اشاره به اینکه با اجرای دستورهای قضایی اراضی کشاورزی روستای حسن آباد به وضعیت سابق خود بازگشت، گفت: کارشناسان ارزش ریالی این اراضی را بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

مصدومیت ۶ تن در حریق گسترده کارخانه‌ صنایع شیمیایی
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.