آغاز بررسی مجدد لوایح اف ای تی اف در مجمع تشخیص مصلحت نظام

آغاز بررسی مجدد لوایح اف ای تی اف در مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی در ابتدای جلسه روز چهارشنبه صحن علنی مجمع، با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) با اعلام آغاز بررسی مجدد لوایح اف ای تی اف در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: حسب ارجاع مقام معظم رهبری در پی درخواست رئیس جمهوری محترم، نخستین جلسه مشترک کمیسیون های مرتبط با این موضوع روز سه شنبه (دوم دی‌ماه) در مجمع تشخیص برگزار شد و این جلسات و بعد هم جلسات صحن مجمع تا حصول نتیجه نهایی و دستیابی به آنچه مصلحت مردم و نظام اسلامی است، ادامه خواهد یافت.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تمامی گروه های سیاسی و دلسوزان کشور و انقلاب را به پرهیز از فضاسازی و جهت دهی خاص نسبت به این موضوع فراخواند و گفت: مردم عزیز کشورمان مطمئن باشند که مجمع تشخیص مصلحت نظام با دقت تمام و بر حسب مصالح کشور این لوایح را بررسی خواهد کرد و به همه گروه های سیاسی و کسانی که نگران این موضوع هستند نیز توصیه می کنیم ضمن پرهیز از فضاسازی های خاص و ربط دادن مسائلی همچون واکسن کرونا به این موضوع، یاریگر مجمع در بررسی این لوایح در فضایی کارشناسی و به دور از هیاهو های رسانه ای باشند و اجازه دهند که مجمع بر اساس وظیفه خود تمام جوانب قضیه از جمله مصالح اقتصادی و امنیتی را بررسی و نتیجه را اعلام کند.
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه "پس از اعلام نتیجه بررسی این لوایح از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام چه آنها که نتیجه را قبول دارند و چه آنها که آن را قبول ندارند باید نسبت به مصوبه مجمع تمکین کنند"، افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی های قبلی خود نیز این موضوع را با دقت و بدون هیچگونه کوتاهی در دستور کار خود قرار داده بود و عدم اعلام نتایج آن، بنا بر مصالحی بود که مقرر شد طبق آیین نامه مجمع، نظر شورای محترم نگهبان ملاک قرار گیرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مجمع تشخیص در بررسی مجدد این موضوع گزارش های مختلف، تحولات یکساله اخیر و دیگر جوانب این مسأله را لحاظ خواهد کرد و امیدواریم در نهایت، نتیجه بررسی ها و نظر مجمع تشخیص مصالح کشور و مردم عزیز را تأمین نماید.
آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و با گرامیداشت یاد و خاطره پرستاران و پزشکان خدمتگزار که بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتند، گفت: خدمات، مجاهدت ها و ایثار پرستاران محترم و سخت‌کوش بویژه در این ایام کرونایی بسیار چشمگیر، قابل تقدیر و در تاریخ کشور ماندگار است و قطعاً همه مردم و مسؤولان این خدمات و جان‌فشانی ها را ارج می نهند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه، میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) را به مسیحیان جهان تبریک گفت و اظهار کرد: میلاد این پیامبر بزرگ الهی را که در قرآن کریم از ایشان با تکریم و اعظام، یاد شده است نه تنها به تمام مسیحیان بلکه به مسلمانان و همه انسانها باید تبریک گفت؛ چراکه انبیای عظام الهی در واقع نور درخشان حق متعال در تمام عوالم هستی اند.
آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: جایگاه و عظمت این پیامبر بزرگ الهی در آیات متعدد قرآنی بخوبی روشن و به صورت مکرر توصیف شده است و باید عظمت و بزرگی انبیا الهی را در باطن قرآن کریم جست وجو و آن را درک کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر آیاتی از قرآن کریم افزود: اینکه نوزادی در گاهواره بفرماید؛ "إِنِّی عَبْدُ اللَّهِ آتَانِیَ الْکِتَابَ وَجَعَلَنِی نَبِیًّا و جعلنی مبارکاً اینما کنت" یا اینکه خطاب الهی این پیامبر بزرگ را تکریم نماید که: "یَا عِیسَی ابْنَ مَرْیَمَ اذْکُرْ نِعْمَتِی عَلَیْکَ وَعَلَی وَالِدَتِکَ إِذْ أَیَّدْتُکَ بِرُوحِ الْقُدُسِ تُکَلِّمُ النَّاسَ فِی الْمَهْدِ وَکَهْلًا و َإِذْ عَلَّمْتُکَ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَهَ وَالتَّوْرَاهَ وَالْإِنْجِیلَ وَإِذْ تَخْلُقُ مِنَ الطِّینِ کَهَیْئَهِ الطَّیْرِ…" محیّر العقول است. تأیید به روح القدس مقامی بس عظیم است که آثار آن در برخی روایات اهل بیت مذکور است و در مجالسی دیگر باید به آن پرداخت. خلاصه آنکه مقامات انبیاء بزرگ الهی در قرآن توأم با معارف و معجزات و کرامات آنان سخت نیازمند تعلم از ناحیه مستفیدان از این مأدبه الهی است.
بر اساس این گزارش در جلسه امروز مجمع و در ادامه بحث ها در خصوص تدوین‌سیاست های کلی تامین اجتماعی، گزارش کمیسیون علمی فرهنگی و اجتماعی مجمع پیرامون وضع موجود در حوزه تامین اجتماعی مطرح شد ‌و تعدادی از اعضا، ‌دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.
ادامه بررسی ها در این ‌خصوص به جلسات آتی مجمع موکول شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: خون شهید سلیمانی به اتحاد در کشور منجر شود
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.