آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از ۹۹.۳ میلیون مبتلا تاکنون

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۹ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۲۸۸ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۱۳۰ هزار و ۴۲۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۷۱ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۲۰۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۵.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۴۲۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۸.۸ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۹۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۵ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۷۲ هزار، روسیه بیش از ۶۸ هزار و ایران نیز بیش از ۵۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۵ هزار، آلمان با بیش از ۵۲ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۶ هزار و آفریقای جنوبی با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

پوشش بیمه‌ای برخی داروها و خدمات به شرط تجویز الکترونیک
بخوانید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۵ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۷۸۹ مبتلا، ۴۲۷ هزار و ۶۳۵ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۳۵ مبتلا، ۱۵۳ هزار و ۳۷۶ قربانی

۳. برزیل: هشت میلیون و ۸۱۶ هزار و ۲۵۴ مبتلا، ۲۱۶ هزار و ۴۷۵ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۶۹۸ هزار و ۲۷۳ مبتلا، ۶۸ هزار و ۹۷۱ قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۶۱۷ هزار و ۴۵۹ مبتلا، ۹۷ هزار و ۳۲۹ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۳۵ هزار و ۱۸۱ مبتلا، ۷۲ هزار و ۸۷۷ قربانی

۷.اسپانیا: دو میلیون و ۶۰۳ هزار و ۴۷۲ مبتلا، ۵۵ هزار و ۴۴۱ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۴۵۵ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ۸۵ هزار و ۱۶۲ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۲۴ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۲۴ هزار و ۹۳۳ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۸۹ مبتلا، ۵۲ هزار و ۵۳۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع خبر

پیش‌بینی بالاتر رفتن آمار فوتی‌های کرونا در روزهای آتی
بخوانید

نظرات بسته شده است.