آمار جهانی همه گیری کرونا/ شمار مبتلایان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۰ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۷۷۲ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۱۴۹ هزار و ۵۰۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۷۲ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۵.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۴۳۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۸.۸ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۹۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۵ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۷۳ هزار، روسیه بیش از ۶۹ هزار و ایران نیز بیش از ۵۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۶ هزار، آلمان با بیش از ۵۳ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۱ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۷ هزار و آفریقای جنوبی با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

پلمب پست دشتستان
بخوانید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۵ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۵۹۷ مبتلا، ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۷۱۰ مبتلا، ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ قربانی

۳. برزیل: هشت میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۶۴ مبتلا، ۲۱۷ هزار و ۷۱۲ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۷۳۸ هزار و ۶۹۰ مبتلا، ۶۹ هزار و ۹۱۸ قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۶۶۹ هزار و ۶۵۸ مبتلا، ۹۸ هزار و ۵۳۱ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۵۷ هزار و ۸۵۷ مبتلا، ۷۳ هزار و ۴۹۴ قربانی

۷.اسپانیا: دو میلیون و ۶۹۷ هزار و ۲۹۴ مبتلا، ۵۶ هزار و ۲۰۸ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۸۵ هزار و ۸۸۱ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۴۷ مبتلا، ۲۵ هزار و ۲۱۰ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۱۵۴ هزار و ۶۵۶ مبتلا، ۵۳ هزار و ۴۰۲ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

انتهای پیام

زنگ خطر شروع پیک چهارم کرونا در کشور/ اگر سفر رفته‌اید به شهرهای خود بازگردید
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.