آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان براساس نص صریح قانون اساسی عمل می‌کند

آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان براساس نص صریح قانون اساسی عمل می‌کند

به گزارش ایرنا از به گزارش روابط عمومی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی صبح چهارشنبه در نطق پیش از دستور خود در جلسه این شورا با توصیه به همگان برای خواندن و عمل کردن به کتاب چهل حدیث امام خمینی (ره) گفت: اخیرا توفیق شد برای چندمین بار چهل حدیث امام خمینی را بخوانم و در آن تدقیق کنم. یکی از گناهان بزرگی که در این کتاب بحث شده و آثار و تبعات سنگینی دارد، غیبت کردن است.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه در شرایط کنونی گناه کبیره غیبت «نیمه رایج شده»،افزود: طبق روایت اگر کسی مرتکب این گناه شود اعمال خوبش به فرد غیبت شونده می‌رود و اعمال شر غیبت شونده به فرد غیبت کننده منتقل می‌شود؛ از این رو همگان باید مراقب باشیم که آلوده به گناهان مختلف به ویژه غیبت نشویم.

آیت الله در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه متاسفانه در سخنان برخی از مسوولان همچنان بحث مذاکره با آمریکا دیده می‌شود، گفت: پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، اختلافات و شکاف‌های عمیق و قدیمی در این کشور روز به روز افزایش پیدا کرده و موجب آبروریزی آنها شده؛ و به‌رغم کینه توزی‌های سران رژیم آمریکا علیه مردم خوب کشورمان، عجیب است که عده‌ای همچنان بر طبل مذاکره با آمریکا که سراسر درگیر مشکلات خودش است، می‌زنند.

وی متذکر شد که همان طور که بارها رهبر معظم انقلاب فرمودند، علاج مشکلات کشور، در توجه و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی است که امیدواریم مسوولان به جای نگاه به خارج کشور، به خود آمده و ظرفیت‌های عظیم داخلی را فعال کنند.

اعرافی: حوزه هیچ‌گاه برابر این‌همه سوال و نیازها قرار نداشته است
بخوانید

آیت االه جنتی با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهوری گفت: من در تعجبم چرا در این شرایط که به دلیل سوء تدبیری‌های برخی مسوولان مردم با مشکلاتی همچون گرانی و تورم مواجهه هستند و همه باید جهت رفع آنها بکوشند، آقای رئیس جمهور اظهارت خلاف قانون اساسی علیه شورای نگهبان مطرح می‌کنند که اصلا در شان ایشان نبود.

وی تاکید کرد: شورای نگهبان بر اساس نص صریح قانون اساسی به وظایفی که بر عهده‌اش قرار گرفته شامل تطبیق مصوبات با شرع مقدس و قانون اساسی، نظارت بر انتخابات و تفسیر قانون اساسی عمل می‌کند.

آیت الله جنتی در خاتمه سخنان خود ابراز امیدواری کرد که مسوولان آرامش کشور را بهم نزنند و به وظایف قانونی خود عمل کنند. ‌

منبع خبر

نظرات بسته شده است.