آیت‌الله جنتی: وضعیت ‌آلودگی هوا نگران کننده است

آیت‌الله جنتی: وضعیت ‌آلودگی هوا نگران کننده است

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی امروز در جلسه شورای شورای نگهبان با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها گفت: ظلم به حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها آن بانوی یگانه دو عالم، پایه ظلم‌های بعدی در تاریخ اسلام شد و لعنت ابدی خداوند بر ظالمین و حامیان آنها که موجب چنین اتفاقات دردناکی در تاریخ اسلام شدند.

وی با اشاره به درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی اظهار داشت: فقدان مرحوم آیت‌الله مصباح برای حوزه‌های علمیه و ساحت علم و دانش ضایعه بزرگی است. وی علماً و عملاً عنصری ارزشمند و متعبد، با اخلاقی وارسته بود.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: مؤسسه امام خمینی(ره) که به همت مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی تأسیس شد، کمک زیادی به توسعه و تعمیق معارف ناب شیعه و اهل بیت علیم‌السلام داشته و در این مؤسسه شاگردان فاضل و متدین بسیاری تحت مدیریت آیت‌الله مصباح یزدی تربیت شده‌اند که امیدواریم این مسیر درست همچنان ادامه پیدا کند.

آیت الله جنتی به موضوع کرونا و کاهش آمار مرگ و میر ناشی از آن در کشور اشاره و تصریح کرد: در حالی که در دنیا به ویژه انگلیس و آمریکا وضعیت شیوع و مرگ و میرهای ناشی از آن رو به افزایش است، در ایران آمارها از کاهش جان‌باختگان کرونا حکایت می‌کند که این امر ناشی از رعایت دستورات بهداشتی توسط مردم و تلاش‌ مسئولان بهداشتی است و باید همین مسیر تا ریشه‌کنی این بیماری ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه وضعیت آلودگی در تهران و برخی کلان‌شهرها وضعیت نگران‌کننده‌ای است، ابراز امیدواری کرد که با جدیت و تدابیر مسئولان امر و با همکاری مردم، این مسأله حل شود.

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت فرارسیدن روز «جمهوری اسلامی»
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.