آیت الله خاتمی: بشریت مدیون رشادت‌های سپهبد شهید سلیمانی است

آیت الله خاتمی: بشریت مدیون رشادت‌های سپهبد شهید سلیمانی است

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی روز شنبه در آیین گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای عشایر کشور افزود: سردار سلیمانی شهیدی است که اخلاص، غیرت، شهادت و جهادش برای همه الگو است و فراتر از اعتقاد، تشیع و مذهبی بود که به آن عشق می ورزیم.

وی با بیان اینکه اگر دولت داعش جان می گرفت امان بشریت را درمی آورد تصریح کرد: بشریت مدیون حاج قاسم سلیمانی است که گفت تا سه ماه دیگر پایان داعش را اعلام می کنم و کمتر از سه ماه این وعده تحقق پیدا کرد و کرمان به خود می بالد چنین فرزندی را به جهان تقدیم کرده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: طی یک سال گذشته بیشترین تکریم و تعظیم را مقام معظم رهبری از این شهید فداکار داشتند و ایشان بیش از ۶۰ جمله درباره فضائل حاج قاسم فرمودند، که گمان نمی کنم درباره هیچ شهیدی این از حجم سخنان را داشته باشند.

وی با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با سردار سلیمانی بیان کرد: شهید سلیمانی به شدت و به معنای واقعی کلمه عاشق ولایت بود و مقام معظم رهبری را حکیم می نامید که اینگونه نامیدن از سر درایت بود.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: حاج قاسم انقلابی و در خط ولایت بود و می گفت اگر تمام دنیا یک طرف و مقام معظم رهبری یک طرف باشند، من طرف رهبری می روم.

طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در شورای نگهبان بررسی شد
بخوانید

وی افزود: سردار سلیمانی مطیع ولایت بود و با فرمایشات ولایت گزینشی رفتار نمی کرد و تمام فرمایشات ایشان را به جان و دل می پذیرفت و به آن ها عمل می کرد و این تکریم ها نشان دهنده اوج ولایتمداری او بود.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: ولایتمداری شاخصه اصلی انقلابی بودن است و نمی شود کسی را انقلابی نامید در حالی که با ولایت میانه نداشته باشد و حاج قاسم به معنای دقیق کلمه عاشق ولایت و از سوی دیگر مطیع ولایت بود.

وی ادامه داد: برخی گزینشی با فرمایشات ولایت برخورد می کنند و جایی که با سلیقه خودشان جور باشد بنر می زنند و جایی که جور نباشد حتی مطلب را نمی خوانند، اما حاج قاسم اینگونه نبود.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه سردار سلیمانی انقلابی تکلیف مدار بود افزود: انقلابی یعنی فردی که به گونه ای عمل می کند که شب اول قبر پاسخ داشته باشد و فرشتگان پاسخ او را بپذیرند و حاج قاسم این چنین عمل کرد.

وی تاکید کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جبهه های هشت ساله و دفاع از حرم شجاع بود که این نیز از نعمت های خداست که دلی چون شیر به او داده بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شهید سلیمانی تمام عمر خود را در جهاد فی سبیل الله گذراند و فرد انقلابی عاشق خداوند است و حاج قاسم در تمام میدان ها متوجه خستگی نمی شد و از دشمن و حرف دیگران پروا نداشت.

وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی سرباز ولایت بود تاکید کرد: این جملات تعارف نیست و عین واقعیت است، سردار سلیمانی از حرف کسی باکی نداشت و وظیفه اش را انجام می داد.

بررسی چند طرح و لایحه مهم در جلسه شورای نگهبان
بخوانید

آیت الله خاتمی با اشاره به درگذشت آیت الله مصباح یزدی افزود: برخی از روزنامه های پایگاه دشمن علیه این بزرگ مرد بصیر تخریب انجام می دادند، اما ایشان در صراط محکم ایستاد و روشنگری می کرد.

وی تصریح کرد: جهاد مداوم ویژگی دیگر حاج قاسم سلیمانی بود که هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حرم و همه عرصه هایی که حضورش لازم بود را انجام می داد و در مقطعی مبارزه با اشرار به عهده این شهید عزیز گذاشته شد و چه زیبا در این عرصه نیز نقش آفرید.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.