آیت الله خاتمی: حماسه نهم دی تفسیر عملی ولایت‌مداری است

آیت الله خاتمی: حماسه نهم دی تفسیر عملی ولایت‌مداری است

به گزارش ایرنا، آیت الله سیداحمد خاتمی شامگاه سه‌شنبه در آیین گرامیداشت سالروز حماسه نهم دی که در مصلای نماز جمعه پاکدشت برگزار شد اظهار داشت: زندگی سراسر نور و کوتاه ۱۸ ساله حضرت زهرا(س) از سه دوره کودکی، زندگی خانوادگی و ۷۵ یا ۹۵ روز پس از رحلت پیامبر اعظم (ص) تشکیل شده که اگر تحلیل‌گران بخواهند تمام موضع‌گیری‌های ایشان را در ایام پس از رحلت نبی مکرم اسلام(ص) خلاصه کنند، فقط یک کلام وجود دارد و آن ولایت‌مداری است.

وی افزود: حضرت فاطمه(ص) شهیده راه ولایت شد و این مهم را نه به حرف که در عمل به اثبات رساند.

وی با اشاره به این که حماسه نهم دیماه سال ۸۸ نیز تفسیر عملی ولایت‌مداری بود اظهار داشت: مردم وقتی دیدند که فتنه‌گران ولایت را هدف قرار داده و از هر مناسبت ملی و مذهبی حتی عاشورای حسینی برای اغتشاشگری استفاده می‌کنند، وارد میدان شده و به مقابله با فتنه برخاستند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور افزود: مردم ایران اسلامی وارد میدان شده و با سردادن شعار "این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده" که نشان از بصیرت مردم داشت، ثابت کردند که هیچ‌گاه علی زمان خود را تنها نگذاشته و اجازه نمی دهند خون دلی که حضرت علی(ع) خورد را فرزند ایشان بخورد.

وی تصریح کرد: تاریخ اسلام، همواره شاهد پیاده شدن افرادی از قطار انقلاب و اسلام بوده است، کسانی که از زمان کودکی پا در رکاب نبی مکرم اسلام(ص) با کفار جنگیدند، از قطار اسلام پیاده شدند و همراه حضرت علی(ع) نماندند.

ماراتن بررسی بودجه ۱۴۰۰ در شورای نگهبان؛ ایرادات کلی لوایح بودجه چیست؟
بخوانید

وی افزد: چهار امامی‌ها، شش امامی ها و واقفیه‌ها مصداق بارز ریزشی‌های اسلام هستند، ولایت مدارانی که ولایت ستیز شدند و نتوانستند در مسیر مستقیم اسلام حرکت کنند.

آیت الله خاتمی افزود: از اول انقلاب این اصل مهم بارها عنوان می‌شد که انقلابی ماندن از انقلابی بودن مهمتر است و این همان عاقبت‌بخیری است که از آن به عنوان بهترین دعا یاد می‌شود.

وی با اشاره به این که قرآن مجید، ریزش‌ها را با واژه ارتداد معنی می‌کند تصریح کرد: کسانی که از قطار انقلاب پیاده شدند، در اصل به خود زیان وارد کردند چرا که قطار انقلاب و اسلام با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد.

عضو فقهای شورای نگهبان افزود: در طول تاریخ نیز هر کس مسیر خود را از ولایت جدا کرد، دچار ریزشی ذلت بار شد.

وی با اشاره به این که فتنه از ابزارهای مختلفی برای بروز و ظهور خود استفاده می‌کند اظهار داشت: شبه‌افکنی، بیان حرفی که شبیه حق ولی باطل است، دروغ پراکنی و استفاده ابزاری از مردم از جمله ابزارهای فتنه است که از صدر اسلام تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است.

آیت الله خاتمی تأکید کرد: هیچ تردیدی وجود ندارد که فتنه‌گران، اصل ولایت فقیه را هدف قرار داده بودند و تلاش داشتند تا براندازی نظام را از طریق هجمه به ولایت فقیه دنبال کنند غافل از این که ولایت فقیه در دل‌ها مردم نشسته و جامعه ایشان را نایب عام حضرت ولی عصر(عج) می‌دانند.

وی تأکید کرد: مردم باید مراقب فتنه‌های جدید که با ولایت‌ستیزی شکل می‌گیرد باشند، فتنه گران شاید جرأت نداشته باشند و یا به مصلحت دنیای خود ندانند که با شخص ولی فقیه رودررو قرار گیرند ولی همانند اوایل انقلاب، بازوان ولایت را هدف قرار می‌دهند.

درخواست شورای نگهبان از وزارت کشور برای ساماندهی شرایط ثبت‌نام نامزدها
بخوانید

وی تصریح کرد: چراغ راه همه ما ولایت است و به طور قطع عاقبت بخیری نصیب کسانی می‌شود که همراه با ولایت حرکت کنند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.