آیت الله لاریجانی: شهید سلیمانی به تاسی از مکتب اسلام قهرمان پرور بود

آیت الله لاریجانی: شهید سلیمانی به تاسی از مکتب اسلام قهرمان پرور بود

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه مجمع با تسلیت سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین ارتحال عالم ربانی و فیلسوف الهی، مرحوم آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: فهم عمق این معنا که شهدا زنده‌اند و نزد خداوند، مرزوق به رزق الهی هستند، شاید برای امثال ما دشوار باشد. همه انسان‌ها حیات ابدی دارند اما مهم این است که چه حیاتی.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: شهدا به حیات طیبه الهی زنده‌اند و مرزوق عندالله هستند. بی تردید هر آنچه از ناحیه حق متعال به انسان‌ها می‌رسد رزق است اما درک ما از اوصاف رزقی که شهدا می‌برند عاجز است. "نظر به وجه الله یکی از این رزق هاست.

آیت الله آملی لاریجانی در توضیح این سخن به یکی از مراتب حیات طیبۀ شهدا به عنوان نمونه اشاره کرد و افزود: آنجا که همه انسان‌ها در مواقف محشر ایستاده‌اند، باب الجنه برای شهدا مفتوح است و در کمال آزادی و آسایش، بدون هرگونه گرفتاری که سایر انسان‌ها به آن دچارند، از صف محشر عبور می‌کنند و وارد بهشت می‌شوند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مراتب تأثیر شهدا در این دنیا، برخی شهدا را دارای تاثیراتی دانست که تا قرن‌ها باقی می‌ماند و با بیان اینکه شهید سلیمانی در زمره همین شهدا بود، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین آثار برخی شهدا از جمله حاج قاسم سلیمانی، قهرمان پروری است و الگوی اعلای این شهدا، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که خود یک قهرمان الهی و ارزشی بود و با وجهه قهرمانی خود در طول تاریخ، روح های بسیاری را زنده ساخت.

تاخیر در تصویب FATF تضییع منافع ملی و خلاف مصالح مردم است
بخوانید

آیت الله آملی لاریجانی شهید سلیمانی را از مصادیق بارز آیات الهی دانست و با اشاره به زوال قهرمانی و قهرمان پروری در تفکر مدرنیته و لیبرال دموکراسی تصریح کرد: برخی فیلسوفان غربی در مقام نقد مدرنیته گفته‌اند زندگی مدرن، برخاسته از آموزه‌های مدرنیته حیات قهرمانی را از بین برده است در حالی‌که یکی از مهمترین خصائص مکتب اسلام، قهرمان پروری است آن هم قهرمانانی متصل به عالم نور که ارزش‌های الهی را زنده می کنند و حیات قهرمانی را در جامعه رواج می‌دهند.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان شهید سلیمانی را قهرمانی الهی، نورانی و قهرمان پرور توصیف کرد و گفت: ما باید به داشتن چنین قهرمان هایی که عمر خود را در مسیر مجاهدت در راه خدا گذراندند و آثار جهاد آنان تا قرنها باقی خواهد ماند، افتخار کنیم.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.