آیین گرامیداشت یوم الله نهم دی برگزار شد

ایسنا/قم آیین گرامیداشت یوم الله نهم دی و دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت، روز یکشنبه با حضور جمعی از طلبه ها و فضلای حوزه علمیه در مسجد سلماسی قم برگزار شد.

حجت الاسلام والسملمین سیفی مازندرانی از اساتید حوزه در این مراسم گفت: حضرت فاطمه در راه ولایت پذیری، دفاع و صیانت از حریم ولایت، پشتیبانی از ولی امر و امام وقت خود به شهادت رسید.

وی افزود: آنچه که در میان همه خوبی ها و مکارم اخلاق حضرت فاطمه نمود و تجلی دارد و برجسته است مساله دفاع از ولایت می باشد.

استاد حوزه در ادامه با گرامیداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی افزود: سرداران سرافراز شهید راه مقاومت و راه دفاع از کیان اسلام و ولایت نیز همین خصوصیت را دارند.

سیفی مازندرانی تصریح کرد: آنچه که سردار سلیمانی را محبوب قلب های همه مومنان کرد ذوب شدنش در ولایت بود، این شهید والامقام برای ایمان، اعتقاد و ایثاری که در راه ولایت داشت شب و روز در بدترین وضع خطر بود ولی باکی نداشت.

استاد حوزه علمیه قم همچنین ولایت اهل بیت و ولایت فقیه را مورد توجه قرار داد و گفت: امروز دفاع از ولایت به معنای دفاع از رسول الله(ص) و امامان معصوم(ع) است و مساله پشتیبانی بزرگترین تکلیفی است که متوجه هر انسان مومنی می شود همان گونه که فاطمه زهرا(س) در زمان حیات مبارک خود بزرگترین تکلیف را دفاع از امیرالمومنین(ع) و ولی امر الهی می دانست.

سیفی مازندرانی همچنین با بیان اینکه مساله دیگر ما فتنه های پیش رو است افزود: این فتنه ها در زمان امیرالمومنین نیز در برابر ولایت آن حضرت قد علم کرده بود و در زمان هم از ابتدای پیروزی انقلاب فتنه های مختلفی را داشتیم که در مقابل ولایت فقیه قد علم کرده بودند.

تجلیل رهبر انقلاب اسلامی از برجستگی‌های علمی و فنی و اخلاص شهید فخری‌زاده
بخوانید

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه، طلبه ها، فضلا، اساتید و فقهای آن اهل بصیرت و بیدار هستند یادآور شد: در ۱۹ دی نیز همین حوزه ها بودند که جرقه انقلاب را شروع کردند از این رو اجازه نمی دهند که اهداف این انقلاب، راه شهیدان و راه شهادت حضرت فاطمه به فراموشی سپرده شود و صیانت از حریم ولایت و دفاع از حق ولی امر همیشه برای آنها نصب العین خواهد بود.

شرکت کنندگان در این آیین با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و همچنین «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست» و «لبیک یا خامنه ای لبیک با حسین» است ضمن اعلام انزجار از توطئه ها، شیطنت ها و دشمنی های استکبار، ایادی و مزدوران پلید آن بار دیگر با قاطعیت پیوند مستحکم خود با ولایت و آرمان امام راحل را ابراز نمودند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.