ابراهیم تهامی: تیم مجیدی خیلی بهتر بازی می‌کرد/ انگار فکری همکاری روی نیمکت ندارد

ابراهیم تهامی: تیم مجیدی خیلی بهتر بازی می‌کرد/ انگار فکری همکاری روی نیمکت ندارد

ابراهیم تهامی، پیشکسوت استقلال با خبرورزشی درباره وضعیت این هفته‌های استقلال و دیدار بعدی با نفت مسجد سلیمان حرف زد.

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ ابراهیم تهامی از نحوه بازی تیم استقلال اصلاً رضایت نداشت و معتقد بود تیم فرهاد مجیدی خیلی بهتر از تیم محمود فکری بازی می‌کرد. او با خبرورزشی درباره وضعیت این هفته‌های استقلال و دیدار بعدی با نفت مسجد سلیمان حرف زد.

استقلال در صدر جدول است ولی همچنان به این تیم ایراد گرفته می‌شود که خوب بازی نمی‌کند! این ایرادها به حق است؟
اینکه الان استقلال در صدر جدول است دلیل نمی‌شود که خوب بازی می‌کند. استقلال اصلاً خوب بازی نمی‌کند. من محمود فکری را به عنوان یک بازیکن با تعصب و با غیرت خیلی دوستش داشتم و برای باشگاهش هم خیلی زحمت ‌کشیده است ولی به نظرم تیم فرهاد مجیدی خیلی بهتر بازی می‌کرد. با غیرت بودن فکری دلیلی نیست که تیمش هم خوب بازی می‌کند.

بازی با سایپا را دیدید؟
بله دیدم و به عنوان یک استقلالی خیلی حرص خوردم که چرا تیم اینقدر بد بازی می‌کرد.

بیشتر توضیح می‌دهید؟
آنهایی که می‌گویند استقلال ۱۰ دقیقه یک ربع آخر را خوب بود اشتباه می‌کنند.‌ کاش روی نیمکت بودم و به فکری می‌گفتم که به جای بازی مستقیم و ارسال‌های مکرر باید بازی را به عمق و روی زمین ببرند. سانترهای مکرر دروازه‌بان، یا دفاع‌های چپ و راست به سایپا کمک می‌کرد تا آنها راحت‌تر توپ‌ها را برگردانند و از زیر فشار بیرون بیایند.

یک مدافع می‌رود و کاپیتان می‌ماند
بخوانید

استقلال مهره ندارد یا مربی؟
مربی که به فکری کمک کند روی نیمکت نیست! فکری روی نیمکت استقلال تنهاست. یک نفر نیست که تغییرات وضعیت حریف را به او بگوید. وقتی من با فیروز کریمی کار می‌کردم او لب خط می‌ایستاد و من به محض اینکه متوجه می‌شدم حریف مثلاً از ۲-۵-۳ به ۱-۳-۲-۴ تغییر وضعیت می‌داد یا بازیکنی را وارد می‌کرد که سرعتی و توزن بود به او منتقل می‌کردم. گاهی حواس سرمربی نیست. من در استقلال نمی‌بینم کسی به فکری این‌گونه کمک بدهد.

پس استقلال از نظر تاکتیکی ایراد دارد؟
بله! کار تاکتیکی درستی در تیم دیده نمی‌شود. مربی باید سیاست مربیگری داشته باشد. محمود فکری در لیگ دسته یک مربی خوبی بود و نتیجه هم می‌گرفت ولی در لیگ برتر نشان داد هنوز باید کار کند و تجربه بیندوزد.

فکری پس از باخت‌ها یا تساوی‌ها به داوری و وزارت ورزش ایراد می‌گیرد. به نظر شما این دو در نتایج استقلال نقشی دارند؟
چرا فکری وقتی برنده می‌شود از وزیر و داوران ایراد نمی‌گیرد؟ اینها یعنی سلب مسئولیت! پس من هم به استاندار و فرماندار و شهردار آبادان ایراد بگیرم که چرا من مربیگری نمی‌کنم؟ این رفتارها خوب نیست. مربی باید بعد از هر بازی برود و ببیند کجای کارش ایراد داشته که نتوانسته نتیجه بگیرد.

بازی با نفت مسجد سلیمان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
نفت تیم جوان و دونده‌ای است. مجتبی حسینی هم مربی جوان و خوشفکری است که اتفاقاً روبه‌روی تیم‌های بزرگ انگیزه‌های بیشتری از خودش نشان می‌دهد. فکر می‌کنم استقلال بازی سختی در پیش دارد.

بارسلونا و لیونل مسی شکایت می‌کنند
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.