اجرای بیش از یک و نیم هکتار پلازای شهری در میدان راه آهن

عکس آرشیوی است

شهردار منطقه ۱۱ در نشست بررسی طرح های اجرایی کارگاه ملاقات با خیابان ولی عصر(عج) از اجرای پلازای شهری، تقویت سرانه های خدماتی، بازطراحی و ساماندهی عمقی محدوده میدان راه آهن خبر داد.

به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان در نشست بررسی طرح های اجرایی گروه های کارگاه ملاقات با خیابان ولی عصر(عج) که با حضور راهبران، اعضای گروه ها، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران و برخی از مدیران ارشد شهری پایتخت در ساختمان پایگاه مطالعاتی خیابان ولی عصر (عج) برگزار شد؛ ضمن اشاره به تغییرات مهم محله راه آهن از سال های گذشته تا کنون گفت: محله راه آهن در منطقه۱۱ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و جزو محلات مهمی است که هرساله بیش از ۳پروژه مهم در این محله اجرایی شده و از سال۹۳ تا ۹۹ تغییرات بسیار بزرگ و مثبتی داشته است.
شهردار منطقه۱۱ در تشریح اقدامات مهم محله راه آهن افزود: بزرگترین پروژه اجرایی در میدان راه آهن بازطراحی میدان بود که در این محدوده بیش از یک و نیم هکتار پلازای شهری برای اولین بار اجرا شد.
او در ادامه بیان کرد: فعالیت اجرایی در محله راه آهن نیازمند توجه به منزلت شهری برای اثر مثبت اجتماعی است که در این مسیر پروژه محله ای سوزن بان به عنوان پاتوق محله اجرا شد و برای رفع آثار مخرب اجتماعی در این محدوده بوستان امیریه با تکیه بر پیوست های اجتماعی محصور شد .
آبادیان ادامه داد: دغدغه مهم شهرداری منطقه۱۱ صرفا کالبد شهری نیست بلکه توجه به موضوعات شهری و احیای فضا برای حضور خانواده ها دارای اهمیت زیادی است که بر همین اساس با همکاری بخش خصوصی در سال های گذشته اقدام به راه اندازی شهرکتاب کردیم.
شهردار منطقه ۱۱ در ادامه توضیح داد: اولین معضل محدوده راه آهن اغتشاش بصری در ورودی شهر بود که با تلاش و مشارکت همکاران در منطقه۱۱ رفع شد و از سال۱۴۰۰ مرمت های تاریخی در خیابان شوش آغاز می شود که ماحصل پیگیری های منطقه در اسناد بالادستی بوده است.
او ضمن اشاره به آمادگی همکاری شهرداری منطقه۱۱ با گروه های اجرایی خیابان ولیعصر (عج )گفت: محله راه آهن ظرفیت های بسیار زیادی دارد و در این محدوده مکان های ویژه گردشگری داریم شامل هتل ها و مسافر خانه ها که برای احیای بافت این محدوده طرح های مهم را در نظر داریم و به زودی در محدوده مسافرخانه ها با رویکرد حفظ حریم میزبان و مهمان آغاز خواهد شد .

۲۱ پارکینگ عمومی جدید در تهران ساخته می شود
بخوانید

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱،آبادیان با اشاره به بافت فرسوده محله راه آهن و برنامه های مهمی که در این محدوده انجام شده است؛ ادامه داد: به دلیل اهمیت اجرای طرح ها در محله راه آهن، این محدوده در ۱۰سال آینده از محله های مهم و پیشرفته تهران خواهد شد و شهرداری منطقه۱۱ با تمام توان اجرایی، آماده همکاری و احیای فضای ورودی خیابان ولیعصر(عج) است.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.