اجرای طرح ارتقای برنامه‌های فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)

اجرای طرح ارتقای برنامه‌های فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)

یکصد و شانزدهمین جلسه شورای عالی فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام به ریاست آیت الله محمدی ری شهری و با حضور اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، در این جلسه که حجت‌الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری، دکتر حسین توکلی فرماندار ویژه شهرستان ری، دکتر شجاعی فرد، معاونان و مدیران آستان مقدس حضور داشتند، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص مصوبات گذشته بر توجه هرچه بیشتر در برنامه‌های آستان مقدس به وجود مبارک حضرت ولی عصر(عج)، بویژه در برنامه‌های مختلف فرهنگی این بارگاه ملکوتی تأکید کرد.

در این جلسه فرماندار ویژه شهرستان ری در خصوص مباحث جلسه گذشته شورای عالی فرهنگی آستان مقدس با موضوع تبدیل قلعه گبری به موزه و کانون معرفی مشاهیر توضیحاتی ارائه و در این رابطه، با توجه به جلسات برگزار شده، از موافقت کلی مسئولین ذی ربط با اساسنامه مجموعه قلعه گبری به عنوان مجموعه گردشگری و موزه برای شهرستان ری خبر داد.

در ادامه نماینده هیئت نظارت، گزارشی از اقدامات انجام شده در ارتباط با مصوبات گذشته شورا را بازگو نمود و سپس معاون فرهنگی و روابط عمومی آستان مقدس و دبیر شورا، پیرو طرح معرفی مشاهیر مدفون در آستان مقدس اظهار داشت: پیشنهادات متعددی در این خصوص در جلسه کارگروه ارائه شد که یکی از آن ها تدوین کتابی برای معرفی این بزرگان است تا در آینده این اثر به عنوان منبع و مأخذ تهیه فیلم، مستند و گزارش از زندگی مشاهیر، مورد استفاده قرار گیرد.

شمارش معکوس شرکت‌ در راهپیمایی مجازی ۲۲ بهمن/ انتخاب شعار با مردم
بخوانید

در همین خصوص مدیر کل ارتباطات و تبلیغات آستان مقدس افزود: در سال‌های گذشته بروشوری با محوریت معرفی مشاهیر مدفون در آستان مقدس حاوی تصاویر و زندگی نامه مختصری از این بزرگان تهیه و تولید شده که این آمادگی وجود دارد تا کتاب پیشنهادی مشاهیر نیز با همین روش در این اداره کل تهیه و تدوین شود.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص موضوع تکمیل طرح ارتقاء برنامه های فرهنگی که از طرح های مورد بحث در جلسات گذشته شورای عالی فرهنگی آستان مقدس بوده، ابراز داشت: این طرح بر دو مبنای تأکید مقام معظم رهبری و همچنین تأکید تولیت آستان مقدس مبنی بر اینکه آستان ها باید قطب فرهنگی کشور باشند و مبنای دیگر اینکه آستان مقدس به عنوان مکان زیارتی، مربوط به حوزه فرهنگ است؛ تهیه و ارائه شده است.

در پایان این جلسه مدیرکل منابع انسانی آستان مقدس به ارائه گزارشی در خصوص طرح "بینش مطهر" ویژه خدمتگزاران آستان مقدس با محوریت سلسله آثار شهید استاد مطهری، پرداخت و هدف از برگزاری این طرح را افزایش و ارتقاء فرهنگ مطالعه در میان خدمتگزاران توصیف کرد.

شایان ذکر است، برگزاری جلسات و بررسی ابعاد مختلف طرح تبدیل قلعه گبری به مجموعه گردشگری و اجرای طرح ارتقای برنامه‌های فرهنگی آستان مقدس از اهمّ مصوبات یکصد و شانزدهمین جلسه شورای عالی فرهنگی آستان مقدس بود.

انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.