اجرای هشت طرح در قالب طرح رزمایش همدلی

اجرای هشت طرح در قالب طرح رزمایش همدلی

مدیر کل اوقاف استان تهران اظهار کرد : امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با تغییراتی همراه بوده است.

به گزارش ایسنا مجتبی عبداللهی مدیر کل اوقاف استان تهران در گزارشی به ارائه عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران از ابتدای سال تا کنون پرداخت و اظهار کرد : امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه با تغییراتی همراه بوده است ما این برنامه‌ها را در هشت طرح اجرا کردیم که از جمله این طرح‌ها مصادف با ایام آغازین سال ۱۳۹۹ بود که طرح آستان مهربانی برگزار شد. در این طرح ۱۸ هزار و ۵۸ سبد مواد غذایی در بین نیازمندان توزیع شد پس از آن طرح تبرکات مهدوی را داشتیم که در حدود۶۳۹۷ بسته حمایتی در قالب سبدهای ارزاق و اقلام بهداشتی توزیع شد.

وی خاطر نشان کرد: طرح بعدی طرح ضیافت همدلی بود که این طرح در ماه مبارک رمضان اجرا شد و ۱۹ هزار و ۶۴۳ سبد حمایتی توزیع شد طرح تبرکات علوی یکی دیگر از طرح های ما از ابتدای سال تاکنون بوده است در این طرح ۳۲۵۲ سبد حمایتی توزیع شده است هر ساله طرح شمیم حسینی در دهه اول محرم برگزار می شد اما امسال این طرح در قالب بسته‌های حمایتی توزیع شد که در حدود ۴۶ هزار و ۹۲۳ سبد حمایتی در دهه اول محرم توزیع شد همزمان با اربعین حسینی نیز ۱۳ هزار و ۲۵۰ سبد حمایتی شامل سبد ارزاق و اقلام بهداشتی نیز با کمک خیرین، متولیان موقوفات و هیات امنای امامزادگان توزیع شد.

همه بشریت از شعارهای انقلاب استقبال می کنند
بخوانید

مدیر کل اوقاف استان تهران یادآور شد طرح احسان ماندگار یکی دیگر از طرح های ما از ابتدای سال تاکنون بوده است که این طرح همزمان با اول مهرماه آغاز شد و در حدود ۴۹۲۰ سبد ارزاق حمایتی و ۳۰۳۰ سبد بهداشتی توزیع شد. طرح شهید سلیمانی یکی دیگر از طرح های ما در این ایام بود که با استقبال بسیار خوبی روبرو شد در این طرح ۴۷ هزار و ۲۵۰ سبد حمایتی توزیع شد.

عبداللهی ادامه داد: بقاع متبرکه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون هرگز تعطیل نشده است بلکه نوع خدمات دهی آن تغییر کرده است ما در این ایام بحث تهیه و توزیع ماسک و «گان» را در دستور کار قرار داده ایم خیلی از مردم نمی‌دانند که مجموعه انستیتو پاستور ایران یکی از موقوفات است بالای ۵۰ درصد از مراکز درمانی در کشور وقف است اما متاسفانه خیلی‌ها با این موضوع آشنایی ندارند ما در این ایام حتی وقف هسته ای نیز داشته ایم و در صدد هستیم که وقف‌های مورد نیاز جامعه را در دستور کار قرار بدهیم.

از ابتدای سال تاکنون ۸ طرح در قالب طرح رزمایش همدلی از سوی سازمان اوقاف اجرا شده است
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با بیان این موضوع که هزاران طرح سبد حمایتی و تهیه اقلام بهداشتی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه از ابتدای سال تاکنون و همزمان با شیوع ویروس کرونا اجرا شده است گفت: این طرح‌ها در هشت عنوان از جمله طرح آستان مهربانی، طرح احسان ماندگار، طرح شهید سلیمانی، طرح تبرکات علوی، طرح تبرکات مهدوی و طرح ضیافت همدلی همراه بوده است.

چه کسی را در راه خدا دوست داشته باشیم؟
بخوانید

انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.