احمدی لاشکی: رئیس جمهور در سند تحول بنیادین نقش مستقیم داشته باشد

احمدی لاشکی: رئیس جمهور در سند تحول بنیادین نقش مستقیم داشته باشد

ایسنا/گلستان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش بیان اینکه تحقق سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش نیازمند حمایت و پشتیبانی همه دستگاه‌های نظام است، گفت: رئیس‌جمهور باید در سند تحول، نقش مستقیم داشته باشد تا هماهنگی بین دستگاه‌ها را انجام دهد.

قاسم احمدی لاشکی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت یکصدمین سال تأسیس آموزش‌وپرورش گرگان اظهار کرد: الان باور به تعلیم و تربیت، کم و شعاری شده است و تنها در ۱۲ اردیبهشت یادمان می‌آید که معلمان چه نقش تأثیرگذاری دارند. حاکمان باید به این برسند که اگر اینجا اصلاح شود، همه جا اصلاح خواهد شد.

وی افزود: امروز به ما می‌گویند که ۱۰۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به آموزش‌وپرورش دادیم، درحالی‌که ۹۸ درصد از این مبلغ صرف حقوق پرسنل می‌شود. با این اعتبار نمی‌توان کیفیت‌بخشی و اقدامات آنچنانی از آموزش‌وپرورش انتظار داشت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۰۰ تاکنون بیش از ۲۰۰ قانون در حوزه آموزش‌وپرورش در اختیار ماست که آخرین آن سند تحول بنیادین است. تحقق سند تحول بنیادین نیازمند پشتیبانی همه دستگاه‌های نظام است.

احمدی لاشکی در ادامه گفت: کرونا هرچند یک پدیده تلخ است اما از طرف دیگر می‌توان گفت که کرونا فرصتی بوده که اقشار ضعیف و متوسط دنیا خودشان را به کشورهای پیشرفته برسانند. در سال‌های آینده بخش زیادی از دنیا به اینترنت دسترسی پیدا می‌کنند و به همین خاطر مجبوریم که به سمت فضای مجازی برویم و کرونا این فرصت را برای کشورها فراهم کرد.

وی گفت: به فکر این نباشیم که تا یک سال دیگر کرونا از بین می‌رود و بعد از بسترهای مجازی را رها کنیم بلکه باید بدانیم که در آینده فرمانروایی دنیا با کسانی خواهد بود که بر فضای مجازی مسلط هستند.

آخرین وضعیت مصدومان حادثه مدرسه کانکسی در دزفول / سوختگی ۳ دانش‌آموز و ۳ معلم
بخوانید

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: از مسئولان و نمایندگان مجلس انتظار داریم شرایطی را فراهم کنند تا مردم نقاط محروم کشور نیز به امکانات روز دسترسی پیدا کنند.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه آموزش در بستر فضای مجازی، شرایط را برای تحقق عدالت آمورشی فراهم کرده است، گفت: امروز در بستر سامانه شاد، بهترین معلم کشور می‌تواند برای دانش آموزان در محروم‌ترین نقطه کشور تدریس کند.

وی با تأکید بر اینکه معلم باید مسلط به علم روز باشد، گفت: با علم دیروز نمی‌توان کودک امروز را برای فردا آموزش داد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: نیروهای مشمول تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون الحاق در سطح کشور ۸۸ هزار نفر هستند و الان ردیف استخدامی ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر از سازمان امور استخدامی گرفته شده و این افراد به دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند.

احمدی لاشکی با تأکید بر اینکه مابقی افراد نگرانی از بابت استخدامی نداشته باشند، تصریح کرد: در نشستی که دو روز قبل با حضور وزیر آموزش‌وپرورش داشتیم مقرر شد مکاتبات و هماهنگی‌های لازم با رئیس‌جمهور برای جذب تمامی این افراد تا پایان سال ۱۴۰۰ انجام شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.