احیای موزه «شهر سوخته» پس از دهه‌ها تعطیلی

احیای موزه «شهر سوخته» پس از دهه‌ها تعطیلی

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، موزه پمپئی دهه‌ها پس از خسارت ناشی از زمین‌لرزه ناپل و بمباران نیروهای متفقین در سال ۱۹۴۳، با به نمایش گذاشتن یافته‌های باستان‌شناسی از این شهر تاریخی احیا و بازگشایی شد.

این موزه که دوشنبه (۶ بهمن) توسط مقامات پارک باستان‌شناسی پمپئی افتتاح شد، آنتیکواریوم (Antiquarium) نام دارد و نمایشگاهی دائم برای این محوطه تاریخی خواهد بود.

در آنتیکواریوم، بازدیدکنندگان می‌توانند از قطعاتی از دیوارهای نقاشی شده ویلاهای کشف شده در این شهر، نمونه‌هایی از دیوارنوشته‌های پیدا شده در کاوش‌های باستان‌شناسی، لوازم خانگی مرسوم در آن دوره از قاشق‌های نقره گرفته تا غذاگرم‌کن برنز و آیتم‌هایی از زندگی روزمره مردمان این شهر که زیر مواد مذاب دفن شدند، دیدن کنند.

بخش دیگری از این موزه نیز تاریخ پمپئی را به عنوان یک کوچگاه قرن‌ها قبل از آن که به یکی از شهرهای رو به رشد و توسعه امپراطوری رم باستان تبدیل شود، به طور مستند به نمایش می‌گذارد.

با توجه به محدودیت‌های مسافرتی ناشی از شیوع کرونا، در حال حاضر تنها اهالی منطقه کامپانیا در جنوب ایتالیا که ناپل و ویرانه‌های پمپئی را شامل می‌شود، می‌توانند از این موزه بازدید کنند.

آنتیکواریوم اولین بار در سال ۱۸۷۳ میلادی افتتاح شد اما یک بار طی بمباران‌های جنگ جهانی دوم و یک بار در اثر زمین‌لرزه ویرانگری که در سال ۱۹۸۰ ناپل را لرزاند، خسارت دید. این موزه از زمان وقوع زمین‌لرزه ناپل درهای خود را به روی بازدیدکنندگان بست و فقط یک بار در سال ۲۰۱۶ به عنوان محلی برای برپایی نمایشگاه‌های موقت بازگشایی شد.

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره سراسری تئاتر لاله‌های سرخ معرفی شدند
بخوانید

ویرانه‌های پمپئی یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور ایتالیاست. پمپئی (شهر سوخته) در سال ۷۹ میلادی بر اثر فوران آتش‌فشان کوه وزوو که در نزدیکی ناپل امروزی در جنوب ایتالیا قرار دارد، زیر خاک مدفون شد. بخش اعظمی از این شهر باستانی هنوز کشف نشده است.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.