ارزش بیمه نامه های صندوق بیمه معدن،‌ امسال به ۱۱۰۰ میلیارد تومان می رسد

ارزش بیمه نامه های صندوق بیمه معدن،‌ امسال به ۱۱۰۰ میلیارد تومان می رسد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه ا… جعفری که امروز در جلسه بررسی عملکرد ۱۰ ماهه سال جاری این صندوق سخن می گفت، تصریح کرد: در حال حاضر بیمه نامه هایی به ارزش ۷۹۲ میلیارد تومان آماده صدور است که با احتساب ۳۲۵ میلیارد تومان بیمه نامه های صادر شده، کل ارزش این بیمه‌نامه‌ها تا پایان سال ۹۹ به بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان می رسد.

به گفته وی، تعداد بیمه نامه های صادر شده از ابتدای امسال تا پایان دی ماه به ۳۰عدد رسیده که بخش عمده آن (۲۲ فقره)، مربوط به حوزه بهره برداری و فرآوری معادن بوده و مابقی به حوزه اکتشاف تعلق داشته است.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با یادآوری اینکه این نهاد به عنوان پشتیبان معادن بخش خصوصی فعالیت می کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال گذشته ارزش بیمه نامه های صادر شده به ۳۰۵ میلیارد تومان رسید، امسال شاهد رشد بیش از ۳ برابری عملکرد در ارزش بیمه نامه های صادره خواهیم شد.

تحقق نهضت فرآوری
جعفری به سیاست ایمیدرو برای تحقق نهضت فرآوری در معادن بخش خصوصی اشاره کرد و ادامه داد: واحدهای فلوتاسیون، معادن آهن، واحدهای تلفیقی فرآوری،‌ سرب و طلا بیشترین سهم از بیمه نامه ها را در اختیار داشته اند.
وی به اقدام ایمیدرو در افزایش سرمایه صندوق بیمه معدن اشاره کرد و گفت: این روند از سال های اخیر با هدف افزایش حمایت از توسعه معادن و صنایع معدنی بخش خصوصی آغاز شده است. جعفری افزود: در سال گذشته سرمایه صندوق بیمه از ۱۴۰ میلیارد به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: گام بعدی تحقق سرمایه هزار میلیارد تومانی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی است.
جعفری همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، با افزایش ریسک پذیری، توجه بیشتری به بخش اکتشافات داشته باشد.
دهقان: مطالبات معوقه برای بیمه‌نامه ‌های صادره از سال ۹۶ به بعد تقریبا نداریم
در این جلسه فرید دهقانی مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با اعلام اینکه از سال ۹۷ به این سو مطالبات جاری افزایش پیدا نکرده، اظهار داشت: در سال جاری نیز مطالبات معوقه نداشته ایم و وام گیرندگان به موقع بازپرداخت ها را انجام می دهند.
وی درباره برنامه های سال جاری گفت: صدور بیمه نامه ضمانت نامه بورسی برای بیش از ۱۰۰میلیارد تومان جزو برنامه های امسال است. علاوه بر این پرداخت سود یارانه ای ۲درصدی به طرح های دانش بنیان،‌ پرداخت سود تسهیلات برای خرید ماشین آلات داخلی و افزایش سهم در بازار سرمایه در تامین مالی به میزان ۲۰درصد نیز پیش روی این نهاد قرار دارد.
دهقانی افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز برنامه دستیابی به سرمایه هزار میلیارد تومانی را اجرایی خواهیم کرد.

عدم مسئولیت پلتفرم های خارجی در کشور/«تولید محتوا» محوری‌ترین مؤلفه ایجاد ارتباطات اجتماعی در فضای مجازی
بخوانید

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.