استاندار: رونق گردشگری از راهبردهای اصلی توسعه استان یزد است

استاندار: رونق گردشگری از راهبردهای اصلی توسعه استان یزد است

محمدعلی طالبی شنبه شب در نشست هم اندیشی با فعالان گردشگری استان یزد که با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، افزود: این ۲ راهبرد به صورت جدی برای توسعه استان دنبال می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت‌ها و اقدامات بسیاری در حوزه گردشگری یزد آغاز شده به طوریکه در نوروز ۹۸ نسبت به سال های قبل آن شاهد حضور چند برابری گردشگران در استان بودیم.
طالبی راه اندازی بوم گردی ها در مناطق مختلف استان و برگزاری رویدادهای گردشگری را از دیگر برنامه های استان برای توسعه این حوزه بیان کرد و گفت: شیوع کرونا بسیاری از برنامه ها را در این بخش متوقف کرد.

وی ضمن قدردانی از فعالان گردشگری بخاطر همراهی با مصوبات ستاد استانی کرونا افزود: در راستای حمایت مشاغل خرد آسیب دیده و حوزه گردشگری و صنایع دستی علاوه بر حمایت های ملی، در استان نیز برای فعالان این بخش ها تسهیلاتی در نظر گرفته شد.
استاندار یزد با تشریح ظرفیت های گردشگری استان در زمینه کویر نوردی خاطرنشان کرد: افزایش ارتباط سه ضلع مثلث گردشگردی طلایی کشور شامل یزد، اصفهان و فارس به صورت جدی دنبال می شود و تعامل خوبی بین سه استان وجود دارد اما در استان یزد توسعه زیرساخت ها نیازمند حمایت دولت است.

افتتاح طرح های گردشگردی، نشست با تشکل های گردشگردی استان و سفر به شهرستان‌های اردکان و مهریز از برنامه های سفر ۲ روزه وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به یزد است.

استان یزد ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و یکهزار و ۷۲۰ اثر ثبت ملی دارد.

برخی آثار مکتوب مرحوم آیت الله فاضلیان در همدان رونمایی شد
بخوانید

شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی ارزشمندی است.

یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه‌ها، شیرینی، شهر قنات، قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می‌شود.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.