استقبال از چهارمین جشنواره فیلم «ایثار»، ارسال ۹۰۸ اثر به دبیرخانه

استقبال از چهارمین جشنواره فیلم «ایثار»، ارسال ۹۰۸ اثر به دبیرخانه

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از اداره کل امور هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، چهارمین دوره جشنواره ملی فیلم ایثار با شعار «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همدلی اجتماعی و مقاومت اسلامی» در حال طی کردن مراحل پایانی برای برگزاری در نیمه اول اسفند سال ۹۹ است.

«توسعه، تعمیق، تکثیر و تداوم فرهنگ ایثار»، «تبیین نقش محور مقاومت در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران»، «تحکیم ارتباطات و مبادلات فرهنگی با موضوع «ایثار و شهادت» و «همدلی اجتماعی» در سطح کشور»، «تشویق، ترغیب و حمایت فیلمسازان به تولید آثار با موضوع «ایثار و شهادت»، «ایثار و همدلی اجتماعی» و «ایثار، محور مقاومت» با بهره گیری از ابزارهای هنری» و «کشف و حمایت از استعدادهای جوان» اهداف این دوره از جشنواره هستند که دارای بخش‌های «فیلم مستند»، «فیلم کوتاه داستانی»، «فیلم کوتاه پویانمایی»، «فیلم کوتاه داستانی ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع ایثار اجتماعی»، «نماهنگ» و «بخش ایده، طرح و فیلمنامه‌های کوتاه ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع ایثار اجتماعی» است.

نکته قابل تأمل در چهارمین دوره ملی جشنواره فیلم ایثار با دبیری سیدمرتضی حسینی مدیرکل امور هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، استقبال هنرمندان از بخش‌های مختلف است. با پایان مهلت تعیین شده در فراخوان جشنواره، ۶۶ فیلم کوتاه داستانی، ۴۱ فیلم کوتاه داستانی ۱۲۰ ثانیه‌ای، ۶۳ نماهنگ، ۴۸ پویانمایی، ۴۸ مستند کوتاه، ۵۱ مستند کوتاه تا ۱۵ دقیقه، ۸۴ مستند ۱۵ دقیقه به بالا و ۲۱۱ مستند به همراه ۲۹۶ فیلمنامه و در مجموع ۹۰۸ اثر به دبیرخانه این رویداد هنری ارسال شد.

کشف سلاح‌های تاریخی که عمدا خمیده شده‌اند
بخوانید

تا پایان بهمن ماه سال جاری مرحله انتخاب آثار نهایی چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار انجام و آثار راه یافته به این دوره از جشنواره معرفی می‌شود.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.