اسلام دین وحدت و صلح است

اسلام دین وحدت و صلح است

احسان خزاعی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد با صاحب زاده محمد پیر نقیب الرحمان، صوفی و عالم برجسته اهل سنت بریلوی و سر سلسله نقشبندیه در پاکستان در محلی موسوم به «عیدگاه شریف» در شهر راولپندی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خزاعی در سخنانی، گفت: اشتراکات عمیق فرهنگی و دینی میان دو کشور مسلمن ایران و پاکستان وجود دارد، لذا رایزنی فرهنگی ایران برای معرفی و ترویج این مشترکات، برنامه‌های متنوع فرهنگی و دینی را برگزار می‌کند.

رایزن فرهنگی ایران در اسلام‌آباد افزود: این نمایندگی تلاش می‌کند تا در آینده نیز با حمایت و همکاری شما برنامه‌های مختلف فرهنگی و دینی را در خانه فرهنگ راولپندی و به صورت مستمر برگزار کند.

پیر نقیب الرحمان نیز در این دیدار، اظهار کرد: اسلام دین وحدت و صلح است و مسلمانان باید با هم متحد باشند و از قرآن و اهل بیت(ع) تمسک جویند. این وظیفه ماست تا در جهت اتحاد مسلمانان و تقریب مذاهب تلاش کنیم چون قدرت مسلمانان در اتحاد آن‌ها است.

این عالم اهل سنت به موقعیت جمهوری اسلامی ایران بعنوان سرزمینی مقدس که مرقد ائمه اطهار(ع) و امامزادگان است، اشاره و به ملت ایران ابراز علاقه کرد.

زعیم و سجاده نشین درگاه عالیه عیدگاه شریف بار دیگر علاقه خود را نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت ابراز کرد و خواستار وحدت بین مسلمین جهان و گسترش همکاری‌های دینی بین دو کشور شد.

انتهای پیام

ایسنا

شرح دعای روز شانزدهم ماه رمضان/همنشین نیک یاوری برای رسیدن به بهشت
بخوانید

نظرات بسته شده است.