اعطای ۱۰.۵ میلیارد تومان تسهیلات به تأسیسات گردشگری همدان

اعطای ۱۰.۵ میلیارد تومان تسهیلات به تأسیسات گردشگری همدان

ایسنا/همدان معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: تاکنون ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به تأسیسات گردشگری همدان پرداخت شده است.

علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: این تسهیلات طی دو مرحله در قالب بسته حمایتی توسط ستاد ملی کرونا برای جبران خسارت‌های تأسیسات گردشگری ابلاغ و ۱۳۷ پرونده تکمیل باارزش ریالی یاد شده به بانک ارسال شد.

وی اضافه کرد: این تسهیلات شامل راهنمایان گردشگری، دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، سفره خانه‌های سنتی، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مؤسسات آموزشی هستند.

خاکسار با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ گونه ممنوعیتی برای اقامت در هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه سفر و گردشگری در کشور و به تبع آن در همدان فصلی است، سال‌های گذشته نیز در مقاطع مختلف سال نوسان داشته است.

وی یادآور شد: معمولاً در همدان فصل تابستان و تعطیلات چند روزه پیک سفر محسوب می‌شود و دیگر مواقع سال گردشگری رونق نداشته است و امسال با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا و محدودیت‌ها با کاهش بیشتری مواجه بودیم.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بیان کرد: میانگین سطح اشغال هتل‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بود و اگر میانگین سطح اشغال سال‌های گذشته را ۶۰ درصد حساب کنیم، امسال حداقل ۷۵ درصد کاهش مسافر داشته‌اند.

وی با بیان اینکه تأسیسات گردشگری آمادگی استقبال مسافران نوروزی را دارند، گفت: در فرصت باقیمانده تا نوروز جلساتی خواهیم داشت اما همه چیز به ستاد کرونا بستگی دارد و اگر ستاد ملی و استاتی اجازه پذیرش مسافر و تردد خودروها را بدهند پیش‌بینی می‌کنیم امسال نوروز پررونقی داشته باشیم.

خلیج فارس؛ غیرقابل انکارترین سند هویتی در جهان
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.