افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت مسافری فرودگاه آبادان پس از ۵۰ سال

افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت مسافری فرودگاه آبادان پس از ۵۰ سال

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در مراسم افتتاح پروژه‌های فرودگاه آبادان از افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در این فرودگاه با ایجاد ۸۹۰۰ مترمربع فضای ترمینالی جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در این مراسم که امروز (۱۱ بهمن) با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، عنوان کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی دو سال اخیر با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند اقدامات مؤثری در رابطه با توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای تسهیلات مسافری در فرودگاه آبادان انجام داده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به بهره برداری از ۱۰ پروژه فرودگاه آبادان افزود: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ایجاد ۸۹۰۰ مترمربع فضای ترمینالی، ۵۲ هزار متر مربع محوطه سازی و توسعه فضاسازی در محوطه‌های ایرساید و لندساید، نصب و راه اندازی تجهیزات الکتریکال و مکانیکال متناسب با زیرساخت‌های جدید اشاره کرد.

وی گفت: با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند پس از ۵۰ سال ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه آبادان افزایش ۱۰۰ درصدی یافته که تا ۳۰ سال آینده برای تأمین نیاز مسافران کافی است.

امیرمکری تاکید کرد: با اینکه در یک سال گذشته به دلیل کرونا با مشکل محدودیت مالی مواجه بودیم با تأکید وزیر راه و شهرسازی توسعه فرودگاه‌های خوزستان در اولویت قرار گرفت و در این راستا اخیراً پروژه‌های فرودگاه اهواز نیز به بهره برداری رسیدند.

وی گفت: افتتاح پروژه‌های فرودگاه آبادان هدیه دولت به مردم ایران به مناسبت دهه مبارک فجر است.

طوفان شن در اصفهان نداریم/ ۳ محور همچنان مسدود است
بخوانید

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پایان از تلاش جهادگرانه و شبانه روزی مدیریت و کارکنان، پلیس و سپاه فرودگاه آبادان و همکاران خود در ستاد شرکت فرودگاه‌ها قدردانی کرد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.