امسال شرایط استخدام بیش از ۷۳ هزار نفر در آموزش و پرورش فراهم شده است

امسال شرایط استخدام بیش از ۷۳ هزار نفر در آموزش و پرورش فراهم شده است

ایسنا/خوزستان وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سامان دهی نیروهای آموزش و پرورش قدم های بلندی برداشتیم و اقدامات انجام شده در طول سال گذشته و امسال نسبت به سال های گذشته بی سابقه است. امسال شرایط استخدام برای بیش از ۷۳ هزار نفر در کشور فراهم شده است که چنین اقدامی را در ۱۰ سال گذشته نداشتیم.

محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاح پنج مدرسه روستایی در خرمشهر و شادگان که امروز (دوم بهمن ماه) انجام شد، اظهار کرد: مدرسه جایگاه رفیع و آینده ساز است که دانش آموزان در آن تعلیم می بینند و راه زندگی را می یابند و آینده خود را رقم می زنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: نقطه آغاز برای پایان دادن به چرخه تلخ فقر، بی عدالتی و توزیع نامناسب قدرت و ثروت، نظام تعلیم و تربیت است. در محیط مدرسه می توان آینده سازان را شکل داد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بنای دست یابی به همه آرمان ها مدرسه است، ادامه داد: خیرینی که در ساخت مدرسه مشارکت می کنند انتخاب هوشمندانه ای دارند و این قدم آنها نشان از ذکاوت آنها است.

وی گفت: از موسسه راه ایمان و آیت الله سیستانی که برای مدرسه سازی اقدام کردند تشکر می کنیم و امیدواریم بتوانیم موقعیت های آموزشی بیشتری تقدیم جامعه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دولت برای توسعه فضاهای آموزشی قدم های بزرگی برداشته است. اعتبارات حوزه نوسازی مدارس در طول چند سال گذشته بیش از چهار برابر افزایش یافته است. همچنین حمایت دولت از خیرین از ۸۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش داده است تا این نقیصه مهم جبران شود و این کاستی ها رفع شوند.

تسویه بدهی انباشته ۵ میلیاردی با دست‌اندرکاران برگزاری المپیادهای دانش آموزی
بخوانید

وی بیان کرد: البته در طول سال ها مدارس زیادی ساخته شده است اما تحرک و افزایش جمعیت موجب شده در برخی جاها مشکل پیدا کنیم. همچنین گذشت این سال ها موجب شده برخی از مدارس نیاز به نوسازی داشته باشند که در این راستا به کمک خیران نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص استخدام معلمان حق التدریسی، بیان کرد: برای سامان دهی نیروهای آموزش و پرورش قدم های بلندی برداشتیم. اقدامات انجام شده در طول سال گذشته و امسال نسبت به سال های گذشته بی سابقه است. امسال شرایط استخدام برای بیش از ۷۳ هزار نفر در کشور فراهم شده است که چنین اقدامی را در ۱۰ سال گذشته نداشتیم.

وی با اشاره به تعیین تکلیف استخدام نیروهای حق التدریسی، افزود: طبق قانون همه افراد که واجد شرایط هستند تا پایان برنامه ششم توسعه استخدام خواهند شد اما بر اساس رویه‌های قانونی هر سال از محل سهمیه های استخدامی، بخشی از این معلمان به کارگیری خواهند شد.

حاجی میرزایی گفت: امسال ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از این معلمان استخدام می شوند و مابقی در سال آینده استخدام خواهند شد.

وی بیان کرد: مسیر استخدام افرادی که واجد شرایط نیستند، تنها از طریق شرکت در کنکور و قبولی در دانشگاه فرهنگیان و برای افراد دارای مدرک کارشناسی از طریق شرکت و قبولی آزمون ماده ۲۸، امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.