امکان زیارت آنلاین امام رضا (ع) و مشاهده ۲۴ ساعته حرم رضوی فراهم شد

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس از انجام برنامه‌ریزی جهت امکان زیارت آنلاین امام رضا (ع) و مشاهده ۲۴ ساعته حرم رضوی خبر داد.

به گزارش ایسنا،محمد مهدی خیرجو معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس با اشاره به دیدار با اعضای هیئت امنای سامانه «هیئت‌آنلاین» و آغاز همکاری آستان قدس رضوی با هیئت‌آنلاین اظهار کرد: اتفاقات خوبی در هیئت‌آنلاین رخ داده و برای امضای تفاهمنامه بلند مدت همکاری با این سامانه اعلام آمادگی کرده‌ایم چرا که هر کاری که برای اهل بیت علیهم السلام انجام گیرد در واقع در راستای اهداف ما در آستان قدس رضوی نیز است.

وی افزود: ظرفیت معرفی حضرت امام رضا علیه السلام بسیار گسترده است. چیزی که ما می‌بینیم و معرفی می‌شود نوک آن کوه یخ هم نیست. شاید نقطه‌ای روی نوک آن کوه است که فعلا بازنمایی می‌شود. ما حداقل ۸۰۰ سال محتوای مکتوبِ دیوانی در اینجا داریم که خیلی‌هایشان دست نخورده هستند و حتی تا کنون کسی نرفته است اینها را استخراج و استفاده کند.

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس با بیان اینکه هیئت‌ها، حسینیه‌ها و تکیه‌ها همگی برای انتقال پیام اهل بیت علیهم السلام هستند، یادآور شد: باید در این زمینه هر محتوای مرتبطی به هیئت‌آنلاین ارجاع داده شود و به مرور این سامانه منبع و مرجع شود.

خیرجو افزود: پیشنهاد برای راه اندازی برنامه ۲۴ ساعته از حرم رضوی علیه السلام بر روی سامانه هیئت‌آنلاین نیز منطقی است و بنده راه اندازی آن را پیگیری خواهم کرد.

وی همچنین به ارتباط آستان قدس با هیئت‌های خارجی اشاره و تاکید کرد: به نظرم باید برای مخاطب بین‌المللی بخشی راه اندازی نمائیم که این موضوع با همکاری ما میسر خواهد بود و در بستر هیئت‌آنلاین فضا را برای استفاده زائران و مخاطبان بین المللی فراهم می کنیم.

«علی اکبر» در تبسم آینه‌ها
بخوانید

خیرجو با اشاره به راه اندازی بخشی برای موضوع «سبک سازی» گفت: این مسأله به ویژه برای احیای سبک‌های مداحی در حالِ فراموشی مفید است.

احسان جلایر مدیر شبکه امام رضا علیه اسلام نیز در این دیدار با آرزوی موفقیت برای خادمان هیئت آنلاین از آمادگی برای راه اندازی شبکه‌های عربی و اردوی امام رضا( ع) سخن گفت و مقرر شد این شبکه‌ها از سامانه هیئت‌آنلاین برای عموم مخاطبان و علاقمندان با ترافیک رایگان منتشر شود.

سامانه هیئت‌آنلاین به آدرسHeyatonline.ir محتوای سامانه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین ترافیک استفاده از این سامانه برای کاربران رایگان است.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.