انتشار کتاب‌هایی درباره یک گروه مخفی و خاطرات رهبر بنگلادش

انتشار کتاب‌هایی درباره یک گروه مخفی و خاطرات رهبر بنگلادش

«جهان‌ و ‌جهاندار» نوشته عباس اکبر و «خاطرات ناتمام؛ خاطرات مجیب ‌الرحمان، رهبر استقلال بنگلادش» نوشته شیخ مجیب الرحمان منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، «جهان و جهاندار» نوشته عباس اکبر در ۳۱۷ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۸۵هزار تومان در انتشارات کتاب‌سرا عرضه شده است.

در معرفی این کتاب آمده است: در این کتاب کوشش شده است داستان چند تن از شخصیت‌هایی که در سال ۱۷۷۳ در منزلی واقع در خیابان «یودن گاسه» شهر فرانکفورت آلمان دور هم جمع شده بودند تا طرح‌هایی به منظور ایجاد حکومتی جهان‌شمول تشکیل دهند به رشته تحریر درآورده شود.

لازم به یادآوری است که اشخاصی که در این کتاب از آن‌ها نام برده شده به هیچ ملتی وابستگی ندارند. این افراد نه چپ، نه راست و نه حتی لیبرال بودند اما برای پیشبرد اهدافشان از تمام ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی استفاده می‌کردند و امروز نیز همین رویه را دنبال می‌کنند. از ویژگی‌های این افراد، گم کردن رد پا برای به بیراهه کشاندن مقامات دولتی است و برای نیل به اهداف خود از تمام مذاهب، چه مسیحی، چه یهودی و چه بی‌دین بهره می‌برند. محققین این گروه را «ایلومیناتی» نام گذاشته‌اند، (روشن‌ضمیران). عناوین دیگری نیز به آن‌ها نسبت داده شده است، نظیر برادر بزرگ، دولت نامرئی، مردان خاکستری، دولت مخفی و غیره.

اقدامات این گروه به سه‌هزار سال پیش از مسیح می‌رسد و مورخان مبداء آن را در بین‌النهرین دانسته‌اند. آن‌چه در گذشته رخ داده است، امروز نیز با همان شرایط در حال انجام شدن است. این گروه مخفی کل جهان را تحت تسلط خود دارد و جنگ مخفی آن‌ها طوری طراحی شده است تا ملل دنیا تحت استبداد قرار گیرند.

داوران پاییز جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان معرفی شدند
بخوانید

فرقه ایلومیناتی از بانفوذترین گروه‌ها هستند و اعضای خود را از میان نخبگان انتخاب می‌کنند که به طور موروثی و به اصطلاح قبیله‌ای جایگزین می‌شوند و زندگی دوگانه‌ای دارند که یک روی آن آشکار و روی دیگر از انظار پنهان است.

از گروه‌های مهم این فرقه می‌توان از استور، بوندی، کالینز، دوپن، فریمن، کندی، لی، راکفلر، رشیلد، کروپ و راسل نام برد. مرونژین‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند زیرا خانواده سلطنتی اروپا را تشکیل می‌دهند.

همچنین کتاب «خاطرات ناتمام؛ خاطرات مجیب الرحمان، رهبر استقلال بنگلادش» نوشته شیخ مجیب الرحمان با ترجمه آرمین منتظری در ۴۹۰ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۹۹ تومان در نشر یادشده راهی بازار شده است.

در معرفی این کتاب می‌خوانیم: کتاب «خاطرات ناتمام» دست‌نوشته‌های مردی است که دست خالی و صرفا با تکیه بر قدرت و حمایت مردم بنگال، کشور بنگلادش را به وجود آورد. هرچند شیخ مجیب الحرمان به همراه تعداد زیادی از اعضای خانواده‌اش در حمله تعداد زیادی از اعضای کودتاچی ارتش در خانه خود ترور شد اما بنگلادش مسیر خود را پیدا کرد و امروز این کشور توانسته یکی از کشورهای رو به توسعه در آسیا باشد. بنگلادش طی سال‌های گذشته توانسته در بخش‌های کشاورزی و صنعت مسیر رو به رشدی را طی کند و رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کند.

در ترجمه این کتاب صرفا «دست‌نوشته‌های شیخ مجیب‌الرحمان» اساس کار بوده و هیچ‌گونه دخل و تصرفی در متن صورت نگرفته است.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.