اگر حقوق مدیران شفاف سازی شود سوءتفاهمی برای جامعه ایجاد نمی‌شود

ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس معتقد هستند حقوق مدیران دولتی باید شفاف باشد و در یک سایت مشخص شفاف‌سازی شود که مدیران دولتی چه مقدار حقوق دریافت می‌کنند تا سوء تفاهمی برای مردم رخ ندهد.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص مطرح شدن موضوع حقوق‌های نجومی برخی از مدیران دولتی، اظهار کرد: بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه مجلس حداکثر حقوق مدیران دولتی باید ۳۳ میلیون تومان باشد که تقریباً ۱۲ برابر حقوق یک کارگر است.

وی افزود: نمایندگان مجلس معتقد هستند که حقوق مدیران دولتی باید شفاف باشد و در یک سایت مشخص شفاف‌سازی شود که مدیران دولتی چه مقدار حقوق دریافت می‌کنند تا سوء تفاهمی برای مردم رخ ندهد. البته گاهی خبرهایی دریافت می‌کنیم که حتی فردی که در حد یک مدیر میانی است حقوقی دریافت می‌کند که حتی وزرا هم در برخی وزارتخانه‌ها چنین حقوقی نمی‌گیرند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه راهی جز شفاف‌سازی برای حل این مشکل وجود ندارد، گفت: نباید اختلاف حقوق مدیران با افراد عادی تا این حد باشد. برخی مشاغل جز مشاغل سخت محسوب می‌شوند، اما حقوق آنان با یک مدیر دولتی قابل مقایسه نیست. گاهی مشاهده می‌شود افراد در داخل شهر خدمت می‌کنند، اما حقوق و مزایای مناطق محروم و دور افتاده را دریافت می‌کنند که این موارد باید اصلاح شود.

سلیمی تصریح کرد: اگر حقوق‌ها شفاف شود و سقفی را برای دریافت حقوق مدیران تعیین کنیم عدالت بهتر رعایت می‌شود و مجلس به دنبال حل این مشکل است. متأسفانه نظارت کافی وجود ندارد و هنوز شاهد این هستیم که حقوق‌های نجومی داده می‌شود که امیدواریم با نظارت مجلس و قانون‌گذاری در این خصوص جلوی این بی‌عدالتی گرفته شود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: دستکاری در جداول بودجه جرم است
بخوانید

وی ادامه داد: فعلاً کمیسیون تلفیق بودجه مجلس سقف حقوق یک مدیر دولتی ر ا ۳۳ میلیون تومان تعیین کرده است که بعد از ۱۲ بهمن این طرح باید به صحن مجلس بیاید و در صورت تصویب به شورای نگهبان ارجاع داده می‌شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس، گفت: هم‌اکنون طرح شفافیت آرا و حقوق نمایندگان نیز در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در حال بررسی است. معتقدم تمام کسانی که در کشور حقوق دریافت می‌کنند باید حقوقشان شفاف‌سازی شود تا مردم در جریان امور قرار بگیرند و بتوانند بهتر قضاوت کنند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.