ایجاد اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار منشا تحولات فرهنگی خواهدبود

ایجاد اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار منشا تحولات فرهنگی خواهدبود

علی غیاثی چهارشنبه شب در حاشیه مراسم معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزادچابهار در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به قوانین مناطق آزاد و شرایط کاری ادارات و تفاهم‌نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تقویت فرهنگ و توسعه اقتصادی قرار شده تا ادارات کل ارشاد اسلامی را در مناطق آزاد مستقر کنیم.

وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار از سطح فعلی به اداره‌کل ارتقا پیدا کرده تا بتوانیم با ارتقای سطح تشیکلاتی آن شاهد توسعه فرهنگ و هنر در منطقه باشیم.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار بنا به پیشنهاد مدیرعامل منطقه آزاد این شهرستان و با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد که امیدواریم این تشکیلات جدید منشا اقدامات خوب در حوزه فرهنگی و هنری باشد.

وی اظهارداشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار اختیارات در حد یک استان را دارد و حتی محدوده‌هایی که جز حوزه سرزمینی این منطقه نیست نیز می‌تواند فعالیت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزادچابهار نیز اظهارداشت: ارتقا و توسعه جایگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به اداره‌کل در دستور کار بوده تا بتوان رخدادهای فرهنگی و هنری را در سطح ملی و بین المللی بهتر دنبال کرد.

نصیراحمد ملازهی افزود: با کمک مردم، شخصیت‌های فرهنگی برجسته فرهنگی و هنری و اندیشه‌های مهم شاخص‌های فرهنگی و هنری را ارتقا و توسعه دهیم.

اخراج گوینده خبر به دلیل آرایش کردن روی آنتن زنده
بخوانید

به گزارش ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار بنا به پیشنهاد مدیرعامل این منطقه و پیرو تفاهم‌نامه بین وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد معرفی و منصوب شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سرباز، راسک و ایرانشهر، معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان از جمله مسوولیت‌های مدیرکل جدید معرفی شده فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزادچابهار است.

نصیراحمد ملازهی ۱۸سال در حوزه مسائل هنری. نویسندگی، کارگردانی تئاتر، موسیقی محلی و نواحی سابقه فعالیت دارد.

در مراسم معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی منطقه آزادچابهار علی‌اصغر کاراندیش معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، علی غیاثی مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و رشاد اسلامی، حجت‌الاسلام محمدجواد عبداللهی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت، حسین مسگرانی مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، معاونان و مدیران منطقه آزاد چابهار حضور داشتند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.