ای ام دی از کارت گرافیکی Radeon RX 6600 رونمایی کرد

ای ام دی از کارت گرافیکی Radeon RX 6600 رونمایی کردکارت گرافیکی Radeon RX 6600

شرکت ای ام دی (AMD) از کارت گرافیکی Radeon RX 6600 رونمایی گرد. این کارت گرافیکی میان‌رده مبتنی بر کارت‌های گرفیکی RDNA2 بوده و به قیمت ۳۲۹ دلار به فروش خواهد رفت.

ای ام دی کارت گرافیکی Radeon RX 6600 را برای رقابت با کارت گرافیکی انویدیا RTX 3060 معرفی کرده است. این کارت از همان هسته‌های پردازشی کارت گرافیکی گران‌تر۶۶۰۰ XT Radeon بهره می‌برد و فقط به جای ۳۲ واحد محاسباتی دارای ۲۸ واحد محاسباتی است. سرعت کلاک RX 6600 برای اجرای محتواهای سبک‌تر ۲۴۹۱ مگاهرتز و برای اجرای بازی‌ها ۲۰۴۴ مگاهرتز خواهد بود که این موضوع باعث شده تا توان پردازشی آن در مقایسه با توان پردازشی کارت گرافیکی ۶۶۰۰ XT که ۱۰.۶ ترافلاپ است برابر با ۸.۹۳ ترافلاپ باشد.

مطالب مرتبط:

کارت RX 6600 هم مانند ۶۶۰۰ XT از ۸ گیگابایت رم GDDR6 استفاده می‌کند، اما با داشتن پهنای باند حافظه ۲۲۴GB/s در مقایسه با پهنای باند ۲۵۶GB/s مدل ۶۶۰۰ XT، کمی از آن کندتر است. با این‌حال، هر دو کارت گرافیکی دارای سرعت کش ۳۲ مگابایت هستند.

متاسفانه کارت RX 6600 هم مانند ۶۶۰۰ XT از استاندارد ارتباطی PCIe 4.0 x8 استفاده می‌کند که سرعت پایین‌تری نسبت به استاندارد PCIe 4.0 x16 در کارت‌های گرافیکی رده‌بالاتر Radeon دارد. RX 6600 همچنین توان تغذیه پایین‌تری (۱۳۲ وات) نسبت به ۶۶۰۰ XT (۱۶۰ وات) دارد.

کارت گرافیکی RX 6600 از طریق شرکت‌هایی مانند ایسوس، گیگابایت، ام اس آی، پاورکالر، SAPPHIRE، یستون و XFX قابل‌دسترس خواهد بود و فروش آن از همین امروز آغاز شده است.

ویژگی ها و تاریخ عرضه iOS 15 مشخص شد
بخوانید

منبع: GSMArena

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.