بارش برف و باران در برخی مناطق کشور/ کولاک برف در ارتفاعات

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: پیامد ورود سامانه بارشی جدید به کشور بارش برف و باران، وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف است.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی طی دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود، اظهار کرد: از این‌ رو افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه فردا (۹ بهمن) سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور می‌شود و شمال غرب، غرب، بخش‌هایی از جنوب غرب و ارتفاعات البرز مرکزی را در برمی‌گیرد، گفت: طی روز جمعه (۱۰ بهمن) با تقویت سامانه بارشی گستره بارش در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: طی روز شنبه (۱۱ بهمن) فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و با شدت ضعیف‌تر در برخی مناطق شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (۱۲ بهمن) سامانه بارشی از شرق و شمال شرق کشور خارج می‌شود، اظهارکرد: پیامد ورود این سامانه، بارش برف و باران و وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف است.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از امروز تا آخر هفته روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد. این افزایش دما در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور حدود ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. با توجه به افزایش دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی در سواحل دریای خزر وجود دارد.

ضرورت تداوم نگاه ایده محور در پایتخت 
بخوانید

ضیاییان افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ بهمن) وزش باد شدید تا خیلی شدید در استان‌های اردبیل و گیلان به‌ویژه در دره‌ها، دامنه‌ها و مناطق کوهستانی پیش‌بینی می‌شود. احتمال سقوط بهمن نیز در این مناطق دور از انتظار نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: طی امروز (۸ بهمن) شرق و مرکز خلیج فارس و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ بهمن) شمال خلیج فارس و از روز پنجشنبه‌ تا شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۹ بهمن) نیمه ابری و غبار آلود، در بعد ازظهر ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۰ بهمن) نیز ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.