بایدن مجدداً برای اروپا و برزیل محدودیت‌های سفر وضع کرد

بایدن مجدداً برای اروپا و برزیل محدودیت‌های سفر وضع کرد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه هیل، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه بخشنامه ای را امضا کرد که بر اساس آن محدودیت های سفر کرونایی برای بیشتر اروپا و برزیل مجدداً برقرار می شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور چند روز قبل از ترک کاخ سفید اقدام به برداشتن برخی از این محدودیت ها کرده بود.

دولت بایدن همچنین محدودیت هایی را برای کشور آفریقای جنوبی که نوع جدید ویروس کرونا در آن ظاهر شده است، اعمال کرد.

جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: به توصیه تیم پزشکی و کرونای دولت، رئیس جمهور بایدن تصمیم گرفته است محدودیت هایی را که قبلا برای منطقه شنگن اروپا، انگلستان، جمهوری ایرلند و برزیل اعمال شده بود، مجدداً برقرار کند.

وی افزود: با بدتر شدن بیماری همه گیر و گسترش انواع مسری آن، زمان آن نیست که محدودیت های سفرهای بین المللی برداشته شود.

روسیه ممنوعیت سفر هوایی به انگلیس را تا ۱۲ ژانویه تمدید کردرونمایی بایدن از بسته چند تریلیون دلاری کمک کرونایی در آمریکا

منطقه شنگن شامل ۲۶ کشور در قاره اروپا می شود.

این اقدام بایدن پیش بینی می شد و یک روز قبل از آن صورت گرفت که قرار بود این محدودیت ها بر اساس دستور اجرایی ترامپ برداشته شود. دستور ترامپ دو روز قبل از مراسم تحلیف بایدن صادر شده بود.

کاهش 13.3 درصدی تردد در جاده‌های کشور
بخوانید

ترامپ دلیل این تصمیم خود را رعایت قوانین جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کرده بود. این قوانین مسافران هوایی که به ایالات متحده سفر می کنند را به ارائه جواب منفی آزمایش کرونا ظرف مدت سه روز قبل از پرواز الزام می کند. این قوانین از روز سه شنبه اجرا می شود.

ایالات متحده علاوه بر اکثر کشورهای اروپایی، برزیل و آفریقای جنوبی، همچنین سفرهای هوایی از ایران و چین را محدود کرده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.