برنامه ریزی برای خرید ۱۰ میلیون تن گندم در سال آینده

برنامه ریزی برای خرید ۱۰ میلیون تن گندم در سال آینده

معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم سال ۱۴۰۰ با اجرای برنامه تحویل ۱۰ میلیون تن عملیاتی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، قدرت حیدری با بیان اینکه ۸۵ درصد از مسئولیت و وظیفه شرکت بازرگانی دولتی ایران در حوزه تأمین گندم، آرد و نان است، اظهار داشت: ما سالیانه مکلف به تأمین نان مردم هستیم و شاید بتوان گفت صد درصد فرایند مربوط به خرید تضمینی گندم، تولید آرد و تولید نان در کشور در حوزه چرخه فعالیت‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار دارد که به طور متوسط سالیانه باید حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن آرد در سطح کشور توزیع شود.

وی گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران در راستای ایفای وظیفه و مسئولیت خود سالیانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن آرد برای تأمین نیاز کشور توزیع می‌کند.

حیدری خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل اقدامات خوبی که در سالیان اخیر در حوزه گندم اتفاق افتاده، در حوزه تولید گندم به خودکفایی رسیدیم و توانسته‌ایم نان مردم را از محل گندم داخلی تأمین کنیم.

معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: البته تولیدات کشاورزی دستخوش بارندگی‌ها بوده و از سوی دیگر با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و افزایش هزینه تمام شده تولید در حال حاضر کشاورزی در کشور سخت شده و بیشتر کشاورزان به سمت تولید کالاهایی می‌روند که درآمد بیشتری عایدشان شود.

حیدری با بیان اینکه ما امیدواریم بتوانیم سال آینده حدود ۹۰ درصد نیاز کشور را از محل تولید داخل تأمین کنیم، ادامه داد: در سال زراعی ۹۹، ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد و برنامه‌ریزی ما برای سال ۱۴۰۰ این است که حدود ۱۰ میلیون تن گندم از منابع داخلی خریداری و به منظور حفظ ذخایر استراتژیک اقدام به واردات گندم کنیم.

بازگشت معاملات الگوریتمی به بورس
بخوانید

وی گفت: همچنین بیش از ۲۶۴ هزار تن انواع دانه روغنی در سال ۱۳۹۹ که بخش بیشتر آن دانه کلزا است، خریدیم.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.