برنده کتاب سال «کاستا» معرفی شد

برنده کتاب سال «کاستا» معرفی شد

جایزه کتاب سال «کاستا» به «مونیک رافی» رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، رمان «پری‌ دریایی صدف سیاه» نوشته «مونیک روفی» در جریان یک مراسم مجازی به عنوان برنده جایزه کتاب سال «کاستا» معرفی شد.

رئیس هیات‌داوران «کاستا» با اهدای جایزه ۳۰هزار پوندی به «روفی» رمان «پری ‌دریایی صدف سیاه» را اثری با داستانی بسیار گیرا عنوان کرد که مخاطب را به نهایت خیال و تصور می‌رساند.

این کتاب که بر اساس افسانه «تائینو»، بومیان کارائیب، نوشته شده است، داستان عاشقانه ماهیگیری به نام «دیوید» و زن زیبایی را که چندین قرن است توسط زنانی حسود به شکل یک پری دریایی طلسم شده است روایت می‌کند.

«روفی» یک نویسنده ترینیدادی – بریتانیایی است که پیش‌تر در فهرست نامزدهای نهایی جایزه «اورنج» و «کاستا» قرار گرفته بود. رمان «پری‌ دریایی صدف سیاه» ششمین رمان این نویسنده محسوب می‌شود.

کتاب «اجساد را بیاورید» نوشته «هیلاری منتل» و «ق مثل قوش» نوشته «هلن مک‌دونالد» از برگزیدگان پیشین جایزه کتاب سال «کاستا» بودند.

جایزه «کاستا» یکی از معتبرترین و مشهورترین جایزه‌های ادبی در بریتانیا است. این جایزه از سال ۱۹۷۱ کار خود را با عنوان جایزه ادبی «وایت‌برد» آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۶ به جایزه کتاب «کاستا» تغییر نام داد.

انتهای پیام

منبع خبر

نگاهی به کمای اکران سینمای ایران در جدیدترین هفته‌نامه سروش
بخوانید

نظرات بسته شده است.