برگزاری مراسم اولین سالگرد اعمال قرنطینه در شهر ووهان

ساکنان شهر ووهان در چین در مراسم اولین سالگرد اعمال قرنطینه برای کنترل شیوع ویروس کرونا شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، گفته می شود این قرنطینه که برای بیش از دو ماه اعمال شد، باعث جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در میان ساکنان منطقه شد.

به دنبال اعمال محدودیت‌های شدید برای ساکنان ووهان، بسیاری از مردم در سراسر جهان از حجم این محدودیت‌ها ابراز شگفتی کردند اما با گذشت چندین هفته‌، بیشتر نقاط جهان نیز محدودیت‌های مشابهی برای جلوگیری از شیوع ویروس و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ اعمال کردند.

با گذشت یک سال از این محدودیت‌ها، زندگی در ووهان این روزها به حالت عادی برگشته اما وضعیت در بسیاری از نقاط دیگر دنیا وخیم است.

جاده‌های ووهان شلوغ و حمل و نقل عمومی شاهد مردمی است که برای کار و زندگی از آن استفاده می‌کنند. فروشگاه‌ها، کافه ها و رستوران‌ها فعالیت عادی خود را از سر گرفته‌اند.

هنوز نمی‌توان به دقت در منشا ویروس کرونا نظر داد اما گروهی از متخصصان سازمان جهانی بهداشت هم اکنون در ووهان به سر می‌برد تا در این مورد تحقیق کند. این گروه هم اکنون در قرنطینه به سر می‌برد و پس از پایان این دوره تحقیقات خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، ووهان در استان هوبی چین به عنوان مرکز شیوع و انتشار ویروس کرونا معرفی می‌شود هرچند هنوز اطلاعات قطعی در این زمینه حاصل نشده است.

انتهای پیام

منبع خبر

روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده‌ایم
بخوانید

نظرات بسته شده است.