برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران حضوری و مجازی

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران حضوری و مجازی

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، ولی تیموری با اشاره به جزئیات و تشریح نحوه برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، گفت: طبق تصمیم‌گیری شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه‌های گردشگری کشور و برنامه‌ریزی بعمل آمده، مقرر است «نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران» از تاریخ ۵ لغایت ۸ اسفندماه ۱۳۹۹ (۲۶-۲۳ فوریه ۲۰۲۱) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار شود.
وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم به ذینفعان داخلی و خارجی جهت حضور و مشارکت در نمایشگاه انجام گرفته است؛ افزود: به منظور عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و به دنبال انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مرتبط در این زمینه، رعایت دستورالعمل‌های برگزاری نمایشگاه‌ها در دوران شیوع بیماری و حفظ سلامت غرفه‌داران و بازدیدکنندگان؛ بازدید حضوری از نمایشگاه فوق‌الذکر به شکل کنترل شده و با انجام پیش‌ثبت‌نام در قالب سهمیه‌های محدود روزانه امکان پذیر خواهد بود.
معاون گردشگری در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی گفت: در حال حاضر پلتفورمی (محیط) به صورت دو بعدی و سه بعدی برای شرکت‌کنندگان در قالب غرفه‌دار و بازدیدکننده در نظر گرفته شده است و همانند نمایشگاه حقیقی، امکان ثبت‌نام، آشنایی با تعرفه‌ها، طراحی و غرفه‌آرایی، تبادل اطلاعات، امکان گفتگوی آنلاین و غیره مهیا شده است.

تیموری همچنین در خصوص امکان برگزاری حضوری نمایشگاه تاکید کرد: در طراحی یکسان غرفه‌ها جداسازی بین بازدیدکنندگان و غرفه‌داران ملاحظات لازم مدنظر قرار گرفته است. همچنین نیاز است بازدیدکنندگان قبلا در سایت مجری نمایشگاه ثبت‌نام کرده و ضمن احراز هویت با صدور کارت بارکددار بر اساس ظرفیت هر سالن امکان بازدید داشته باشند.
او با اشاره به اینکه۱۲ هزار متر برای غرفه‌های نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران پیش‌بینی شده است؛ تاکید کرد: طبق هماهنگی بعمل آمده با سازمان بین‌المللی نمایشگاه‌ها، اصول و شیوه نامه های بهداشتی برگزاری نمایشگاه در شرایط خاص بحران کرونا در سطح جهانی دریافت و در دستور کار قرار گرفته است.
تیموری در ادامه خاطر نشان کرد: اغلب نمایشگاه‌هایی که درایام انتشار بحران کرونا برگزار می‌شود؛ ویژه متخصصان است. در نمایشگاه پیش رو نیز به دلیل رعایت پروتکل‌ها، بیشتر بخش‌هایی که امکان برگزاری نیست قطعا حذف می شوند و نمایشگاه بیشتر جنبه تخصصی خواهد داشت.
معاون گردشگری همچنین گفت: در صورت وقوع شرایط فوق‌العاده و عدم امکان برگزاری حضوری نمایشگاه پیش رو، مبتنی بر شرایط حاکم بر انتشار ویروس کرونا و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در آن ایام خاص، امکان انعطاف در برگزاری نمایشگاه لحاظ شده است تا تحت این شرایط تمرکز اصلی بر بخش مجازی باشد.

کشورهای برتر در زمینه گردشگری سلامت/ ۳/
بخوانید

براساس اعلام روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی متقاضیان و علاقمندان جهت ثبت‌نام همزمان در دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه می‌توانند به تارنمای مربوطه به آدرس مراجعه و یا برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به شماره ۹-۸۸۶۷۸۹۴۶ تماس حاصل کنند.

هر ساله نمایشگاه گردشگری در بهمن ماه برگزار می‌شود؛ سال گذشته سیزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران و سی‌وسومین نمایشگاه صنایع دستی از ۲۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه برگزار شد و پنج کشور برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.

امسال به دلیل شیوع کرونا در کشور و جهان تغییراتی در روند و زمان برگزاری این نمایشگاه انجام شده که پیشنهاد مجازی و فیزیکی این رویداد از جمله آنهاست.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.