بنیاد برکت چهار میلیارد ریال به طرحهای پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

بنیاد برکت چهار میلیارد ریال به طرحهای پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

جواد عبدی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح های پژوهشی و کارآفرین بیشتر در حوزه خدماتی و فنی بوده است که از این تعداد ۶ طرح پژوهشی مربوط به مرکز رشد شهرستان بجنورد و چهار طرح دیگر نیز در اسفراین بوده است.

وی افزود: از شاخص ترین این طرح ها که تسهیلات دریافت کردند، طرح مربوط به تولید آهن اسفنجی در اسفراین است که در صنایع مختلف کاربرد دارد.

عبدی هوشمندی سازی ادوات الکترونیکی راهنمایی و رانندگی را از دیگر از طرحهای پژوهشی دانست و خاطرنشان کرد: این تسهیلات به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به هر یک از طرحهای پژوهشی و کارآفرین متقاضی تسهیلات با همکاری پارک علم و فناوری استان با بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه برخی از طرح های پژوهشی برای دریافت تسهیلات در مرحله معرفی به بانک هستند، تصریح کرد: این نهاد برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت، در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام بر می دارد.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

شمار شرکت های فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری این استان ۱۰۸ شرکت است.

منبع خبر

بررسی تاثیر آموزش ضمن خدمت بر عملکرد کارکنان
بخوانید

نظرات بسته شده است.