بهبود اثربخشی داروی ضدالتهاب با کمک فناوری نانو محقق شد

بهبود اثربخشی داروی ضدالتهاب با کمک فناوری نانو محقق شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از ستاد فناوری نانو، نانوفورم (Nanoform)، یکی از شرکت‌های نوآور دارویی در بخش نانوذرات، اعلام کرد تزریق نانوداروی این شرکت روی اولین گروه ۱۲ نفره از داوطلبان سالم در مرکز علوم کوتینت ناتینگهام انجام شد.

در این آزمایش انسانی، نانوداروی شرکت نانوفورم که با استفاده از فناوری اختصاصی CESS® این شرکت توسعه یافته، مورد آزمایش قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود نتایج قبل از پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ مشخص شده باشد.

نانوفورم اکنون به تمام اهداف تجاری کوتاه مدت خود برای سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ رسیده است. اهداف تجاری کوتاه مدت این شرکت، علاوه‌بر آنچه که قبلاً (۲۷ نوامبر) اعلام شده بود، اجرای اولین پروژه Biologics PoC در سال ۲۰۲۱ است.

در این کارآزمایی بالینی، شرکت نانوفورم رفتار یک فرمولاسیون نانویی خوراکی پیروکسیکام را بررسی می‌کند که یک داروی ضدالتهاب است. هدف از این مطالعه، حمایت از توسعه فرم‌های مختلف داروی پیروکسیکام با اثربخشی سریع است، همچنین قرار است در این مطالعه کاربردهای بالینی فناوری نانوفرمینگ CESS® Nanoform بررسی شود.

نتایج آزمایش‌های درون تنی و برون تنی شرکت نانوفورم حاکی از آن است که با کاهش قابل توجه اندازه ذرات دارو، فناوری نانوفورم CESS® Nanoform می‌تواند خواص فارماکوکینتیک پیروکسیکام را بهبود بخشد. فراهمی زیستی و حلالیت ضعیف از دلایل عمده ناکامی در توسعه این دارو بوده است.

پروفسور ادوارد هاگستروم، مدیرعامل نانوفورم گفت: «اولین تولید داروی نانوفورم برای یک مطالعه بالینی و دُز روی انسان واقعاً نمایانگر دوران هیجان انگیزی برای نانوفورم، مشتریان و صنعت است. با افتخار منتظر نتایج مطالعه قبل از تابستان ۲۰۲۱ هستیم.»

ایلان ماسک با انتشار نمودارهایی ادعاهای جالبی درباره توییتر کرد
بخوانید

کوچک‌سازی سیال فوق بحرانی، روشی نوین در مهندسی ذرات دارویی است که در آن تبلور مجدد ذرات با استفاده از دی‌اکسیدکربن فوق‌بحرانی و از طریق ترمودینامیک کنترل می‌شود. CESS منحصربه‌فرد است؛ چرا که بیشتر از هر پلتفورم فوق‌بحرانی رایجی در دسترس است.

تمامی ذراتی که با استفاده از این روش شرکت نانوفورم مورد پردازش قرار گرفته‌اند، اندازه‌ای کوچک‌تر و یک‌دست‌تر از ذراتی دارند که با روش‌های دیگر تولید شده‌اند. این روش جدید شرکت نانوفورم قابلیت تولید انبوه و تجاری‌سازی را دارد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.