بهره‌وری از منابع آب با بازچرخانی و استفاده مجدد افزایش یابد

بهره‌وری از منابع آب با بازچرخانی و استفاده مجدد افزایش یابد

به گزارش ایرنا، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه‌های آب، سلامت، راه، مسکن و اقتصاد دانش بنیان استان یزد افزود: طرح‌های بزرگ در حوزه انتقال آب باید پیوست‌های متعددی داشته باشد، اما در نهایت ارزان ترین روش افزایش میزان بهره وری از منابع موجود است.
وی گفت: حرکت به معنای واقعی در مسیر جهشی تولید با بهره‌وری و بهینه سازی مصرف تحقق پیدا می کند و در این راستا کارخانه‌هایی که برای تولید محصولات خود نیاز به آب دارند باید به بازچرخانی و استفاده مجدد از آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کالای نایاب فلات مرکزی ایران آب است و همانطور که پدران ما با سختی آب را به دست می‌آوردند و با حساسیت زیاد آن را مصرف می‌کردند، ما نیز باید مانند آنان به این موضوع توجه داشته باشیم.
قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه بحث آب در استان‌هایی همچون یزد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است گفت: متاسفانه قدری حساسیت ها نسبت به آب را از دست داده ایم و مدیریت مصرف را در برخی موارد کنار گذاشته ایم.

اصرار دولت بر تصدی گری در ساخت مسکن اشتباه است
رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست مدعی شد: اصرار دولت بر تصدی گری در ساخت مسکن اشتباه است و شرایطی که برای بحث مسکن ملی در نظر گرفته شده واقعا در توان مردم نیست و کسی جرات تکمیل پرونده در این زمینه ندارد.
محمدصالح جوکار با بیان اینکه تامین شرایط در نظر گرفته شده برای مسکن ملی برای مشمولان این طرح دشوار است، گفت: مردم توان پرداخت وجه اولیه و اقساط زیاد آن را ندارند.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یزد چند منطقه حاشیه‌نشین دارد که در این مناطق زمین‌خواران زمین‌های دولتی را به مردم فروخته‌ و مردم نیز در این زمین ها اقدام به ساخت کرده‌اند.
جوکار افزود: الان دولت حکم تخلیه و تخریب برای این افراد گرفته و پس از جلسات متعددی که برای رفع این مشکل برگزار شد، مبلغی در نظر گرفته شد تا ساکنان این محلات پرداخت کنند و سند زمین به آنها واگذار شود.
وی ادامه داد: با توجه به مشکلات بسیار زیاد اقتصادی و قدرت مالی پایین ساکنان این محلات، اکثر آنان توان پرداخت همین پول را هم ندارند که باید برای تقسیط پرداخت آن اقدام شود.
رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مشکل دیگر بهره‌مند نشدن از اشتراکات آب، برق و گاز است و برخی دستگاه‌های خدمات رسان به این منازل هیچ‌گونه خدماتی نمی‌دهند.
جوکار افزود: نمی‌توان ارائه خدمات به این مناطق را به دلیل فقدان مجوز رها کرد حالا که این خانه‌ها ساخته شده باید حداقل‌های زندگی برای ساکنان آنها فراهم شود.
وی همچنین اظهار داشت: الان بخش‌ خصوصی اعلام آمادگی کرده است که در صورت تامین زمین از سوی دولت، اقدام به ساخت مسکن می‌کند ولی دولت اجبار بر این دارد که حتما ساخت و ساز توسط خودش انجام شود که این موضوع با کاهش تصدی گری دولت همخوانی ندارد.

انتقاد مرادی از نحوه توزیع مرغ
بخوانید

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه به استان یزد ضمن شرکت در جلسات بررسی مشکلات استان به شهرستان مهریز سفر می کند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.