بهره برداری از ۲۴۳ پروژه شهرستان ری در ایام دهه فجر /احداث ۷ واحد آموزشی توسط خیرین

بهره برداری از ۲۴۳ پروژه شهرستان ری در ایام دهه فجر /احداث ۷ واحد آموزشی توسط خیرین

فرماندار ویژه شهرستان ری با تاکید بر اینکه توسعه و پیشرفت زیرساخت ها در این شهرستان در سایه همدلی و وحدت محقق شده است از افتتاح ۲۴۳ پروژه در این شهرستان و در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایسنا، توکلی در نشست خبری امروز شنبه در تشریح پروژه های شهرستان ری که در ایام الله دهه فجر افتتاح خواهد شد گفت: در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم. انقلابی که به برکت امام راحل و خون شهدا با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در تمامی دوران از جمله جنگ تحمیلی توانسته است خدمات و برکات بسیاری را برای مردم ایران اسلامی به همراه داشته باشد.

وی افزود: در تمامی دوران به برکت شهدای این سرزمین به ویژه ظرف یک سال گذشته در جهت حفظ تمامیت ارضی شهدای بسیاری از شهرستان ری در حوزه امنیت برای این سرزمین نقش آفرینی کردند. به برکت همین شهدا پیشرفت های بسیاری را ظرف ۴۲ سال گذشته شاهد بودیم و در حقیقت با بهره گیری از حوزه ایثار و شهادت توانسته ایم بسترهای بسیاری را در این کشور فراهم کنیم.

وی ادامه داد: سند توسعه شهرستان ری برای نخستین بار برگرفته از سند توسعه استان تهران پیگیری، مصوب و ابلاغ شد و در همین راستا پیشران های توسعه شهرستان ری ابلاغ و موارد مهمی که ظرفیت های بسیاری را برای توسعه کشور به همراه دارد در سطح این شهرستان به عنوان یک الگو مورد توجه قرار گرفت. هر چند که مشکلات اقتصادی باعث شد آنطور که پیش بینی می شد توسعه به پیش نرود اما این پیشران ها با جدیت در سطح شهرستان پیگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر گسترده بودن حوزه سرزمینی شهرستان ری گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم مواردی که از سنوات گذشته در سطح شهرستان مغفول مانده بود مورد توجه قرار گرفت. در حوزه اقتصادی عمده تولید کنندگان و صنعتگران و همه کسانی که قصد دارند در حوزه اشتغال نقش آفرین باشند در کنار تهران به عنوان اولین مقصد شهرستان ری را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. به این ترتیب میل سرمایه گذاران در ری مثبت است و باید از این مهم به عنوان یک پتانسیل بهره بگیریم. بزرگترین شهرک صنعتی کشور در شهرستان ری جانمایی شده و تا کنون اقدامات مهمی در حوزه زیرساخت های آن انجام شده است.

فرماندار ویژه شهرستان ری با تاکید بر توجه به حوزه فرهنگی و آموزشی در سطح این شهرستان گفت: با وجود آستان حضرت عبدالعظیم حسنی و امامزادگان واجب التعظیم سرانه های مذهبی و آموزشی شهرستان ری در طول انقلاب اسلامی پیشرفت شگرفی را مشاهده کردند. هر چند هنوز کمبودهایی وجود دارد اما حوزه آموزشی مورد توجه خیرین قرار گرفته به شکلی که هفت واحد آموزشی توسط خیرین در این شهرستان در حال احداث است. از سوی دیگر نگاه ویژه ای به حوزه ورزش در این شهرستان به دلیل وجود قهرمانان نامی دررشته ها مختلف شکل گرفته و همه اینها باعث افزایش سرانه های ورزشی و توسعه ای آنها بوده است. بی تردید حمایت از ورزش به عنوان یکی از موارد مهم مورد توجه دستگاه های مختلف قرار دارد.

ایجاد ارتباط دوسویه با شهروندان و ارتقاء فرهنگ ترافیک در پایتخت
بخوانید

وی ادامه داد: شهر ری در حوزه توجه به چهره روستاها و شهرها اقدامات ویژه ای را انجام داده به شکلی که سرانه های خدماتی بسیاری از شهرها و روستاهای این شهرستان افزایش چشمگیری را تجربه کرد. امیدواریم در جهت توسعه این شهر با مطالعه به پیش برویم. تمامی توسعه زیرساختی روستاهای ری با نگاه زیست محیطی انجام شده و به افزایش سرانه فضای سبز در مرکز شهرستان و پیرامون آن نگاه ویژه ای داشته ایم. از سوی دیگر در طول سال های گذشته مجموعه های صنعتی و تولیدی موجود در شهرستان ری تلاش شده که با محیط زیست سازگاری پیدا کنند. بی تردید توسعه انجام شده در ری در سایه همدلی و وحدت محقق شده است و حضور همیشگی مردم در صحنه توسعه و پیشرفت شهرستان را رقم زده است.

وی تاکید کرد: علی رغم شیوع کرونا ویروس و مشکلات اقتصادی موجود در دهه فجر سال ۱۳۹۹ سه برابر از نظر اعتبارات در سطح شهرستان افزایش پروژه های افتتاحی را شاهد هستیم. این نشان می دهد که میل به سرمایه گذاری علی رغم همه توطئه ها افزایش پیدا کرده است و به این ترتیب شعار جهش تولید به عنوان یکی از اولویت های شهرستان ری تا حد زیادی تحقق پیدا کرده است. تا امروز ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده در دولت یازدهم و دوازدهم از میان شهرداری ها، دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری در سطح شهرستان ری جمع آوری و در جهت توسعه، عمران و آبادانی این نقاط هزینه شده است که در این مسیر سیاست گذاری ها توسط شوراها و اجرا در شهرها توسط شهرداری ها و در روستاها توسط دهیاری ها محقق شده است.

توکلی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تشکیل دفاتر ادارات در قلعه نو، فشافویه و خاوران، گفت: اداراتی همچون برق قلعه نو و دادگاه قلعه نو به زودی افتتاح می شود و از سوی دیگر با تحقق دولت الکترونیک برای کاهش حضور شهروندان در ادارات شاهد ارائه خدمات بهتر به شهروندان خواهیم بود. آب شرب سالم با کیفیت مناسب یکی از مطالبات دیرینه شهروندان شهرستان ری بود که در دولت های گذشته نیز پیگیری شده بود اما خوشبختانه امروز بیش از ۷۵ درصد آب شرب این شهرستان از آب های سطحی تامین می شود و سختی و نیترات آب در مرکز شهرستان ری هیچ مشکلی ندارد.

افتتاح خانه قرآنی هلال محله شهرقائم
بخوانید

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به افتتاح ۲۴۳ پروژه در سطح شهرستان ری در ایام دهه فجر گفت: این پروژه ها عمدتا در جهت توسعه زیرساخت های شهرستان توسط بخش خصوصی، دستگاه های اجرایی، شهرداری ها و دهیاری ها به بهره برداری می رسد که بسیاری از آنها در جهت ایجاد اشتغال در شهرستان ری موثر است. بر همین اساس تا کنون ۱۲۶ درصد تحقق اشتغال در شهرستان ری با توجه به برنامه ریزی ها و با کمک همه دستگاه های موجود محقق شده است. ۲۱۰ پروژه از پروژه های ایام دهه فجر در حوزه توسعه زیرساخت های شهری و روستایی خواهد بود.

وی تاکید کرد: از ۲۷۶۳ میلیارد تومان از اعتبارات پروژه های افتتاحی بیش از ۵۰ درصد توسط بخش خصوصی و در شهرک های صنعتی و صنفی محقق شده است. در بحث بهداشت و درمان شهرستان نیز حدود ۱۲ سال بود که افزایش تخت بیمارستانی نداشتیم و بیمارستان فیروزآبادی نیز که مدت زیادی احداث آن طول کشیده بود به روزهای پایانی رسیده و به این ترتیب ۳۲۰ تخت بیمارستانی با بهترین کیفیت مراحل پایانی خود را طی کند.

وی گفت: این بیمارستان ۱۰ اتاق عمل به روز با بهترین کیفیت دارد. همچنین بیمارستان هفتم تیر نیز که از مصوبات سفر ریاست جمهوری به ری بود و پیشرفت بسیار خوبی داشته که امیدواریم تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

به گفته فرماندار شهرستان ری، ۵۰ تخت اورژانسی در این بیمارستان چند سالی بلاتکلیف بوده که با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم کمبود اعتبار آن از محل اعتبارات وزارت بهداشت برای تکمیل تامین شود. کلینیک تخصصی بیمارستان شهدای هفتم تیر نیز ساختمان آن نهایی شده و مراحل تجهیز را طی می کند. امیدواریم این پروژه نیز به زودی افتتاح و مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.