بی‌توجهی به امر به معروف آسیب‌های بسیاری برای جامعه به دنبال دارد

بی‌توجهی به امر به معروف آسیب‌های بسیاری برای جامعه به دنبال دارد

ایسنا/قم تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر مسئله بسیار مهمی است که در صورت بی‌توجهی به آن، آسیب‌های زیادی در جامعه رواج می‌یابد.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از روحانیون فعال در حوزه امربه معروف و نهی از منکر که در سالن محراب حرم مطهر انجام شد، با یاد خاطراتی از شهید آیت الله سعیدی گفت: شهید سعیدی شخصیتی بود که عمل و فعالیت او با پوشش، ظرافت ودقتی که داشتند در جامعه تاثیر گذار بود.

تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با اشاره به راه اندازی قرارگاه ۱۹ دی در یک سال و نیم گذشته و تقویت ساختار این قرارگاه در هفته گذشته با مسئولیت گرفتن سردار شاه چراغی فرمانده سپاه علی بن ابی طالب و استقرار آن در دفتر امام جمعه برای پیگیری کامل منویات رهبری در خصوص قم افزود: این قرارگاه آمادگی کاملی برای همکاری با گروهای جهادی فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و اجرای طرح‌های ارائه شده در این زمینه دارد.

وی تصریح کرد: در امر به معروف و نهی از منکر باید تمرکز بر روی محتوای کار باشد تا تاثیر واقعی را به دنبال داشته باشد.

امام جمعه قم ادامه داد: کسی که آمر به معروف است اول باید خودش آمر باشد و بعد باید بداند چگونه آمر باشد و صرف امر به معروف کردن تنها بدون رعایت و یادگیری نکات مهم در امر به معروف و نهی از منکر کار گشا نخواهد بود .

اختتامیه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور رئیس مجلس برگزار شد
بخوانید

وی افزود: مسئله امر به معروف و نهی از منکر مسئله بسیارمهمی است که در صورت بی‌توجهی به آن، آسیب‌های زیادی در جامعه رواج خواهد یافت.

در این دیدار تعدادی از روحانیون به بیان دیدگاههای خود در خصوص امر به معروف ونهی ازمنکر پرداختند.

حجت‌الاسلام آل محمد یکی از راهکارهای عملی برای زنده نگه داشتن این فریضه را فراگیری امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه برشمرد و عنوان کرد: در راستای احیای امر به معروف طرحی را با عنوان طرح آیت الله سعیدی در ۴۰ مسجد راه اندازی کردیم که هدف از آن آموزش روش برخورد صحیح با منکرهای موجود در جامعه است.

وی یکی دیگر از اهداف این طرح را احیای روحیه مومنین در این فریضه مهم و تبادل تجربیات و عیب یابی در امور اجرایی و کار تشکیلاتی منسجم برشمرد.

پایان پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.