تابلو نقاشی ظهر عاشورا در ایستگاه مترو شادمان تهران رونمایی شد

تابلو نقاشی ظهر عاشورا در ایستگاه مترو شادمان تهران رونمایی شد

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه روز چهارشنبه در این مراسم اظهار داشت: این تابلو نقاشی برای اولین بار با همکاری دانشگاه سوره در ایستگاه مترو تهران رونمایی شد.

فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه روزانه نزدیک به یک میلیون مسافر دارد گفت: با ایجاد فضا برای ارائه آثار هنری هنرمندان به دنبال این هستیم تا فرصتی ایجاد شود که آثار هنری هنرمندان در منظر دیده عمومی قرار گیرد.

وی ادامه داد: این کار با هدف آشنایی هرچه بیشتر شهروندان و مسافران با هنر و فرهنگ، تاریخی و تمدن کشور اجرا شده و امیدواریم این کار ادامه پیدا کند و آثار هنرمندان در بخش های مختلف در ایستگاه های مترو به نمایش گذاشته شود.

همچنین رئیس دانشگاه سوره تهران با اشاره به اینکه نگاه به هنر دو جنبه دارد گفت: یک بخش هنر برای افراد خاص و کلکسیون داران است که هزینه های زیادی برای آن صرف می شود و بخش دیگر هنر مردمی است عمده اساتید و دانشجویان دانشگاه سوره با این نگاه کار می کنند.

محمدحسین ساعی افزود: شهر تهران باید یک شهر هنری باشد و مردم از آثار هنری در آن استفاده کنند.

وی با تشکر از استاد خلیلی فر که بیش از ۳۰ سال در کار نقاشی فعالیت می کند امروز این اثر هنری را به مسافران شهر زیر زمینی هدیه می کند.

همچنین احمد خلیلی فر خالق این اثر هنری با بیان اینکه فکر اصلی این طرح از طرف ریاست دانشگاه سوره و معاونت فرهنگی مطرح شد گفت: این اثر هنری از روز عاشورا برای آشنایی بیشتر دانشجویان با مضامین و مفاهیم اثر هنری به تصویر کشیده شد.

تبریک حلول ماه رمضان و دعا برای شفای بیماران کرونایی
بخوانید

وی تاکید کرد: توجه به مفاهیم متعالی و انسانی در هنر یکی از شاخص های مهم این دانشگاه است که در هنر معاصر کمتر به آن توجه می شود.

همچنین سید مجتبی تقوی نژاد معاون فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه نیز از فراخوان این شرکت برای به نمایش گذاشتن آثار هنری هنرمندان در عرصه های مختلف خبر داد و گفت: این آمادگی را داریم که مترو تهران را با مشارکت هنرمندان به بزرگترین موزه عمومی و در دسترس برای همه شهروندان تبدیل کنیم.

ایستگاه شادمان تقاطع خطوط چهار و ۲ مترو تهران است.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.