تبیین سیره عملی شهدا یک وظیفه ملی است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: تبیین سیره عملی و اهداف والای شهدا و ایثارگران یک وظیفه ملی است که آینده ایران اسلامی را بیمه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، اسرافیل وزیری در دیدار چهره به چهره با جامعه ایثارگری استان گفت: شهدا جان خود را در راه حفظ امنیت و سلامت جامعه اسلامی و اعتلای اسلام و نظام اسلامی فدا کردند تا امروز امنیت در جامعه ما برقرار باشد.
مدیرکل بنیاد گلستان با تشریح نقش امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بیان کرد: شهدا با ولایت پذیری و تبعیت از ولایت گام در این مسیر ارزشمند نهادند و امروز جوانان ایران اسلامی نیز باید با تأسی از رزمندگان و شهدا پیرو خط ولایت باشند.
وزیری با تاکید بر اینکه امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا، تبیین اهداف و سیره آنها و ادامه مسیر انقلاب یک وظیفه ملی است، بیان کرد: برگزاری کنگره‌ها، یادواره‌ها و مجالس شهدا می‌تواند بسیار در این راستا تاثیرگذار باشد.
وی سرکشی و پیگیری مستمر مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر را وظیفه مسئولان دانست و افزود: شهیدان با درک صحیح از شرایط کشور، پای در میدان مبارزه حق علیه باطل گذاشتند و امروز مسئولان موظف‌اند تا ضمن دیدار با خانواده آنان، قدردان ایثارو ازخودگذشتگی شهدا و ایثارگران باشند. خانواده‌های معظم شهدا مظهر صبر و شکیبایی هستند و تکریم خانواده‌های شاهد و ایثارگر وظیفه‌ای دینی، ارزشی و انسانی برای تمامی آحاد مردم و مسئولان است.
وزیری بابیان اینکه باید از سیره شهدا و سبک زندگی شهدا در تبیین سبک زندگی اسلامی بهره‌برداری کرد، گفت: درس گرفتن از استقامت، ایثار و مقاومت شهدا فردایی بهتر و درخشان‌تر برای ایران اسلامی به ارمغان خواهد آورد.
انتهای پیام

پیام تسلیت دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به مناسبت عروج ملکوتی سردار حجازی
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.