تحریم آمریکا نظر پیروان ادیان را به آستان قدس رضوی جلب می‌کند

تحریم آمریکا نظر پیروان ادیان را به آستان قدس رضوی جلب می‌کند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه حوزه علمیه قم، مراجع و همه مومنان تحریم آمریکا علیه آستان قدس رضوی و تولیت آن را محکوم می کنند، گفت: این تحریم می تواند سبب جلب پیروان ادیان به امام رضا(ع) و آستان حضرت(ع) شود.

آیت‌الله «سیدهاشم حسینی بوشهری» در گفت‌وگو با ایسنا، با محکوم کردن این جنایت جدید آمریکا و در پاسخ به این سوال که این تحریم چه بُعدی از عداوت و شقاوت دولت آمریکا را نشان می‌دهد، اظهار کرد: تحریم‌های آمریکا نوعی دشمنی با ملت ایران، فرهنگ ایران و اعتقادات و باورهای مردم ایران است. زمانی یک مرکز تجاری، اقتصادی و .. را تحریم می‌کنند، شاید چنین تعبیر شود که آمریکا آن مرکز را در مقابل اهداف طمع ورزانه خود دیده است که آنهم اشتباه است چرا که دنیای امروز با تحریم هیچ سازگاریای ندارد و مردم جهان باید بر اساس منطق تعامل داشته و آزاد زندگی کنند اما کشورهای زورگو و فاقد منطق انسانی، به حربه تحریم متوسل می‌شوند.
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: چنان که آمریکا بارها اهداف خود را از تحریم بیان و تصریح کرده است که می‌خواهیم چنان فشاری بر مردم ایران وارد کنیم تا مردم ارتباطشان را با نظام قطع کرده و مسئولان چاره ای جز حضور بر سر میز مذاکره با ما نداشته باشند.
وی ادامه داد: این در حالی است که اگر آنها قدری درک و شعور می‌داشتند باید درمی‌یافتند که نه مقام معظم رهبری، نه مسئولان و نه مردم مقابل تهدید و تحریم تسلیم نمی‌شوند و اساسا پایه و اساس انقلاب ما ظلم ستیزی بوده و امروز سردمدار ظالمان دنیا، نظام آمریکا است.
آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه اما در این میان تحریم آستان قدس رضوی بسیار عجیب است، گفت: این آستان به عنوان مرکز توجهات و علاقه و پناهگاه معنوی مردم شناخته می‌شود و عشق و علاقه مردم به این آستان مثال زدنی است از این رو، آمریکا از سر استیصال و درماندگی این بار به مقدسات مردم ایران متوسل شده و جایگاهی را که برای یک ملت مورد احترام است، تحریم کرده؛ اینها نیست مگر نفس کشیدن های پایانی ترامپ چون شر او به زودی از سر جهانیان کم می‌شود.
آیت‌الله حسینی بوشهری اعلام کرد: هم حوزه علمیه قم، هم مراجع عظام تقلید و نیز همه مومنان و متدینان، این جنایت دولت آمریکا و مشخصاً ترامپ و وزارت خزانه‌داری آمریکا را محکوم می‌کنند؛ امید داریم خدای متعال عنایت کند و در سایه توجهات حضرت بقیه‌ الله الاعظم(عج) و امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، بساط ظلم و ستم این بدکاران تاریخ معاصر به خودشان بازگردد که خوشبختانه نشانه‌های آن نیز مشهود است.
وی با بیان اینکه رسالت و وظیفه دینی همه ما است که مقابل همه حرکات تحریمی آمریکا چه تحریم اشخاص و چه تحریم نهادها به ویژه تحریم آستان قدس رضوی موضع بگیریم، گفت: باید توجه داشت این آستان تنها مربوط به ملت ایران نیست بلکه این آستان و مرقد منور مورد توجه همه شیعیان و محبان حضرت ثامن الحجج(ع) در سراسر جهان است.
وی درباره تاثیر این تحریم، خاطرنشان کرد: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؛ این حرکت می‌تواند توجه پیروان ادیان آسمانی را به امام رضا(ع) و آستان قدس جلب کند چون وقتی احساس کنند دولتی یاغی و طغیانگر علیه مقدسات ملتی موضع گیری کرده است، بیدار و متوجه می‌شوند و شعاع نورانی بارگاه امام رئوف(ع) فروغ بیشتری می‌یابد و مردم دنیا از این آستان و وجود مقدس حضرت(ع) شناخت بیشتری می‌یابند.

برنامه‌های سازمان تبلیغات استان تهران در ایام الله دهه فجر
بخوانید

انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.