تحلیل وضعیت فعلی علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال

تحلیل وضعیت فعلی علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال

اگر قرار بود در فدراسیونی که همه‌کاره‌اش بهاروند و عزیزی خادم باشند جایی برای علی کریمی در نظر گرفته شود این چهره فوتبالی وارد عرصه انتخابات نمی‌شد.

خبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ امیر عابدینی مدیر باتجربه فوتبال ایران که غالبا هنگام برگزاری مجمع مهم فدراسیون وارد گورد می‌شود می‌گوید: «من خیلی دوست دارم در این دوره فدراسیون از آقای علی کریمی استفاده مطلوب کند. از آدم‌هایی مثل ایشان که در فوتبال ما شاخص هستند استفاده کنند و این‌ها در دوره بعدی رای نمایندگان مجمع را داشته باشند.»

عابدینی پیش از این به نان دو مدیر اشاره کرد که بیشترین شانس را برای کسب اکثریت آرا دارند؛ اول شهاب الدین عزیزی خادم و نفر بعدی حیدر بهاروند…

این اشاره عابدینی بحث کلیدی ماست؛ جایی که پیشتر گفته بودیم بر اساس تجربیات موجود در مجامع برگزار شده، عموما افرادی از مجمع رای می‌گیرند که در پست‌های کلیدی فدراسیون فوتبال حضور دارند؛ این اتفاق از دوران صفایی فراهانی (که نخستین مجمع انتخاباتی تاریخ فوتبال ایران در دوران او برگزار شد) تا امروز ادامه دارد.

عابدینی که از الان رای اعضای مجمع را حدس می‌زند بهتر از هر کسی می‌داند عزیزی خادم و بهاروند نمی‌توانند به طور هماهنگ نشده در این راه گام بردارند. آنهایی که در انتخابات فدراسیون فوتبال حق رای دارند نیز دست به عصا حرکت نمی‌کنند؛ بلکه باید پیش از روز برگزاری مجمع برای کاندیدایی که با او ائتلاف کرده‌اند سنگ تمام بگذارند. در واقع این رابطه‌ای دوطرفه است که همیشه میان اعضای مجمع و کاندیدای موردنظر وجود داشته.

پیشنهاد شیخ دیاباته از ایتالیا صحت دارد؟ / واکنش عضو هیئت مدیره استقلال
بخوانید

سوالی که برای خیلی ها پیش می آید اما این است؛ پس تکلیف علی کریمی چه می‌شود؟

چنان که امیر عابدینی گفت و هیچ شانسی برای کریمی در انتخابات قائل نشد، فدراسیون باید از این کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال به طور مطلوب استفاده کند!

عابدینی بیشتر از این توضیح ندارد که منظورش از «استفاده مطلوب» چیست اما اگر این واژه معنایش این باشد که مثلا عزیزی خادم برای علی کریمی حکم مشاوره بزند، طبیعی است که تا ۱۰۰ دیگر کریمی زیر بار چنین حکم‌هایی نمی‌رود.

اصلا اگر قرار بود در فدراسیونی که همه‌کاره‌اش بهاروند و عزیزی خادم باشند، جایی برای علی کریمی درنظر گرفته شود این چهره فوتبالی وارد عرصه انتخابات نمی‌شد و خودش را موظف به یک حضور میدانی و پرمخاطره نمی‌کرد.

بنابراین وعده حضور کریمی در فدراسیون بعدی، چیزی در حد یک حرف کلی است که قابلیت اجرا ندارد و علی کریمی هم زیر بار این حرف‌ها نمی‌رود. آنچه برای ما مسلم است اینکه اعضای مجمع فدراسیون فوتبال دوباره در معرض قضاوت تاریخ قرار می‌گیرند. همه اعضای قبلی در پیشگاه تاریخ بابت وضع فعلی فوتبال ایران قضاوت شده‌اند؛ این اعضای فعلی هم می‌دانند دست به هر انتخابی بزنند و به هر کاندیدایی رای بدهد، منهای افکار عمومی باید پاسخگوی وجدان خود نیز باشند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.