تحویل ۲.۱ میلیون مسکن مهر/ طرح مسکن مهر به پایان راه رسید

تحویل ۲.۱ میلیون مسکن مهر/ طرح مسکن مهر به پایان راه رسید – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد اصغری‌مهرآبادی یادآور شد: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر در حال حاضر به ویژه در اراضی دولتی ۳۹ هزار واحد مسکونی نیمه تمام مهر بدون معارض وجود دارد که در دست تکمیل است.

وی افزود: ۶۵ هزار واحد مسکن مهر نیز دارای معارض هستند که از این تعداد در حدود ۳۵ هزار واحد پرونده‌هایشان در مراجع ذی‌صلاح در دست بررسی و منتظر رای است و ۳۰ هزار واحد نیز بدون متقاضی هستند.

وی با یادآوری اینکه واحدهای بدون متقاضی از ۱۱۷ هزار واحد سال گذشته به ۳۰ هزار واحد کاهش یافته است، تصریح کرد:‌بخشی از این واحدها به خودمالک تبدیل شد، بخشی نیز به اتمام رسید و بخش دیگر نیز به طرح ملی مسکن واگذار شد.

مهرآبادی ادامه داد: یکی از دلایل ختصاص بخشی از واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به طرح ملی مسک استفاده از تسهیلات مسکن ملی بود و این‌کار با هدف تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و بهره‌مندی از سرمایه‌های کشور انجام شد. رقم تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن برای اتمام پروژ‌ های نیمه تمام کارآیی مناسب را داشته است.با منابع مسکن مهر امکان نداشت پروژه‌های نیمه‌تمام به اتمام برسد به همین منظور از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن در آن استفاده شد تا پروژه‌های نیمه تمام به پایان برسند.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با تاکید بر اینکه مسکن مهر به انتهای کار خود رسیده است، گفت: بیشترین رقم حدود ۲۸ هزار واحد از ۳۹ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر در چهار استان تهران، البرز، فارس و خوزستان است و بقیه در سایر استان هاست که در برنامه است در مدت زمان تعیین شده تکمیل و تحویل شوند.

فعالیت ۲۷ کارخانه تولید آرد در آذربایجان شرقی
بخوانید

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.