تذکر سخنگوی شورا به نحوه پاسخگویی یک پیمانکار به عضو شورا با ادبیات نامتعارف در رسانه ها

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به پاسخگویی یک پیمانکار به عضو شورا با ادبیات نامتعارف در رسانه ها تذکر داد.

به گزارش ایسنا، علی اعطا در دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر با اشاره به بخشی از پاسخ پیمانکار شهرداری به عضو شورای شهرتهران، گفت: عبارت «حال جای بسی دریغ و تعجب دارد که با بی‌توجهی به حقوق مردمی، بی‌کفایتی‌های احتمالی در ایجاد پایگاه‌هایی درخور و لیاقت همشهریان را با فرافکنی به مجموعه‌هایی که با زحمات کارگری و تلاش‌های شبانه‌روزی و به نفع پایدار مردم خلق گردیده‌اند را محل کینه‌توزی قرارداده و صرفاً خوراک عناد برای خبرگزاری‌های معلوم‌الحال بیگانه فراهم می‌آورند …» بخشی از این پاسخگویی است.

وی افزود: عبارت «از رسانه‌های مردمی انتظار می‌رود قبل از پرداختن به اخبار و گزارشات اعلامی افراد، توجه مکفی به حقوق مستتر و مغفول مانده در آن صورت دهند تا مبادا جان و نفس رسانه مردمی محل بازی‌های سیاسی عده‌ای غیرمتخصص گردد و نشر اخبار و نظرات عضو شورای شهر در بازه زمانی تسریع شده در مورد موضوع متأسفانه این شائبه را تقویت می‌کند.» نیز از دیگر موارد پاسخگویی پیمانکار به عضو شورا است. این پیمانکار عبارت «لذا بدیهی است که اعلام نظر عضو غیرمتخصص شورای شهر تهران با واقع انطباقی نداشته …» را نیز به کار برده است.

وی خطاب به رییس شورای شهر گفت: جناب آقای مهندس هاشمی عباراتی که قرائت کردم، اطلاعیه یکی از پیمانکاران شهرداری است که علیه عضو شورای شهری که جنابعالی ریاست آن را برعهده دارید، در خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر شده است. بیانیه یک پیمانکار درباره عضو شورای شهری است که شهردار منتخب این شورا و مدیریت زیر مجموعه او، کارفرمای این پیمانکار است.

الزام شهردار تهران به ارائه سند تحویل و تحول شهرداری
بخوانید

به گفته وی، مدتی پیش خانم دکتر آروین، تذکری در رابطه با یک قرارداد B.O.L.T پیرامون دریاچه شهدای خلیچ فارس و مسایل پیرامون این قرارداد به شهردار تهران دادند و جزئیاتی را مطرح کردند که محل تأمل جدی است. حتماً شهرداری باید پاسخ بدهد و پاسخ قانع‌کننده ای بدهد تا مسأله در شورا ابعاد وسیع‌تری پیدا نکند.

وی با بیان اینکه حالا من قصد ندارم وارد محتوای قرارداد و مسائل یکی دو سال اخیر شوم گفت: به قول فردوسی؛ یکی داستان است پر آب چشم! امروز پیمانکار یکی از شرکت‌های نسل دو شهرداری، با یک ادبیات غیرمتعارف، در پاسخ تذکر نماینده مردم تهران با یک میلیون و ۲۵۰ هزار رأی، این تذکر را کینه‌توزی و فراهم کردن خوراک عناد برای رسانه‌های معلوم‌الحال بیگانه می‌خواند و مواضع شورا را محل بازی‌های سیاسی عده‌ای غیرمتخصص می‌نامد.

سخنگوی شورای تهران ادامه داد: جناب آقای مهندس هاشمی؛ شما سال‌ها در سطوح عالی مدیر بوده‌اید. در بازرسی ویژه ریاست جمهوری بوده‌اید. مدیرعامل شرکت مترو بوده‌اید. لطفا راهنمایی بفرمایید اگر یک چتر حمایتی ویژه وجود نداشته باشد، اگر یک حریم مستحکم حمایتی وجود نداشته باشد، آیا یک پیمانکار شهرداری می‌تواند با یک ادبیات شبه سیاسی و کمی آن طرف‌تر، در خبرگزاری‌ها علیه عضو شورای شهر پایتخت بیانیه دهد؟ وقتی مدیری می‌خواهد وارد مسائل قراردادی این پیمانکار شود، تذکر می‌گیرد و در نهایت عزل می‌شود و موضوع تا به امروز به زمین کشیده می‌شود و احتمالاً تا پایان دوره هم به زمین کشیده خواهد شد.

وی تاکید کرد: من حداقل یک سال است مستمراً مسائل مربوط به این قرارداد را دنبال کرده‌ام و با جزئیات از آن اطلاع دارم.

تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس/ محدود شرقی دریاچه با حضور تیم‌های غواص لایروبی می‌شود
بخوانید

وی خطاب به شهرداری تهران گفت: همچنان مماشات کنید. همچنان اگر کسی به حریم مستحکم این پیمانکار نزدیک شد، با مدیر خودتان برخورد کنید. عزل کنید یا تا نقطه عزل پیش ببرید. امروز پیمانکار شما با چنین ادبیات نامتعارفی، اینگونه به نماینده مردم با یک میلیون و خرده‌ای رأی توهین می‌کند. به قول مرحوم آیت الله هاشمی به نقل از شهید بهشتی، این آسیاب به نوبت است!

وی ادامه داد: همکاران عزیز شهرداری؛ اما در این مورد خاص؛ اگر قصد رسیدگی ندارید، مسیر برای ما روشن است، اگر توان رسیدگی ندارید، خب بگویید. باز هم مسیر برای ما روشن است.

وی از هاشمی؛ رییس شورای شهر خواست که این تذکر را کتباً منعکس نماید چرا که لازم است پاسخ روشنی داده شود.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.