تشدید نظارت ها با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در فرودگاه امام (ره)

تشدید نظارت ها با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در فرودگاه امام (ره) – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شهر فرودگاهی امام (ره)، جواد صالحی آرتیمانی،در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه میزان آمادگی شرکت شهر فرودگاهی امام برای پیشگیری و یا مقابله با تهدیدات زیستی همچون ویروس کرونا چقدربوده است،اظهار کرد: شهر فرودگاهی امام از سال های قبل مطابق با استانداردهای سازمان ایکائو و دستورالعمل های سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به تهیه و تدوین طرح اضطراری فرودگاه در حوزه بیماری های واگیردار اقدام کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی ادامه داد: همچنین بر اساس ماده ۹ آیین نامه اجرایی مرزبانی زیستی شهر فرودگاهیامام قبل از شیوع پاندمی کرونا نسبت به ایجاد زیر ساخت های الزم، پایش و تشخیص تهدیدات زیستی و افزایش سطح آگاهی و دانشک کارمندانو مسافران در موضوع بهداشت، سلامت و تهدیدات زیستی اقدامات الزم را به عمل آورده است.

دبیر پدافند غیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)افزود: آموزش پدافند زیستیب به صورت حضوری ۲۲۴۰۰ نفر ساعت در سال ۹۷ آموزش پدافند زیستی به صورت آنلاین،۲۲۴۰۰ نفرساعت در سال ۱۳۹۹، تدوین بخش بیماری های واگیر طرح اضطراری شرکت شهر فرودگاهی که ویرایش چهارم آن به تأیید سازمان هواپیمایی کشوری رسیده و به همه ذینفعان ابلاغ شده است.

صالحی با اشاره به مهمترین مداخلات برای کنترل ویروس کرونا گفت: همزمان با اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ووهان چین در خط مقدم مبارزه با این بیماری طی مکاتباتی با نهادها و سازمان های درگیر موضوع، در مقابله با ویروس کرونا همکاری مجموعه های مختلف را خواستار شد و در اولین قدم، ستاد مقابله با کرونا ویروس شهر فرودگاهی تشکیل و طی احکامی همه اعضاء هیئت مدیره ، معاونین و فرمانده هان نظامی و انتظامی به عضویت این ستاد منصوب شدند.از اولین هماهنگی ها و اقدامات انجام شده ورود دانشجویان مستقر در شهر ووهان بایک پرواز اختصاصی به فرودگاه امام بود که با توجه به تجربه رزمایش زیستی انجام شده و تشکیل جلسات ستاد مقابله با کرونا ویروس با آرامش و هماهنگی بسیار بالا انجام شد.

برنامه ای برای جیره بندی آب شرب نداریم/ ضرورت صرفه جویی 15 درصدی مصرف آب
بخوانید

صالحی در خصوص میزان تأثیر ویروس کرونا بر عملکرد این شرکت اظهار کرد: آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر صنعت حملونقل هوایی که به تبع آن، ۹۰ درصد درآمدهای هوانوردی و غیر هوانوردی فرودگاه کاهش یافته است، همچنین پیاده سازی پروتکل های بهداشتی از جمله تامین اقالم بهداشتی و استفاده از فناوری های جدید، بار مالی زیادی به این شرکت تحمیل کرده است.

وی میزان انتظارات و نیازهای بهداشتی مسافرین و پرسنل فرودگاه ها را ازجمله چالش های دوران پاندمی دانست و تصریح کرد: پس از گذراندن چالش های پیش رو اثرات ویروس کرونا کماکان بر آینده صنعت هوانوردی و فرودگاهی ماندگار است. بنابراین از این پس فرودگاه ها ملزم خواهند بود علاوه بر توجه حداکثری به اولویت هایی نظیر ایمنی، امنیتهوانوردی وامنیت سایبری، ایمنی بیولوژیک را نیز بیش از پیش در دستور کار خود قرار دهند. لذا انتظار می رود، روش های اجرایی معرفی شود که موجبات کسب رضایتمندی مسافران و پرسنل درفرودگاه را فراهم آورد.

وی یادآور شد: تب سنجی و استفاده از نرم افزار ماسک جهت غربالگری در مبادی ورودی ترمینال ها و ساختمان های اداری، تشکیل تیم تخصصی ضد عفونی ساختمان ها و خودروها ومحاوط، استقرار دوربین های حرارتی در نقطه ورود مسافرین به محدوده بهداشت مرزی، نصب شیلد، روی میزهای خدمت، استقرار گیت های ضدعفونی گبار مسافر و ایجاد محدودیت تردد به ساختمان هاو عدم برگزاری جلسات غیر ضرور و محدودیت نفرات حاضر در جلسات ضروری، توزیع ماهیانه ماسک دستکش، مواد ضد عفونی سطوح و دست به پرسنل، بخشودگی اجاره بهای غرف با هدف حمایت از پیمانکاران و حفظ مشاغل پرسنل،رعایت فاصله روی زمین مطابق پروتکل های وزارت بهداشت و… از جمله اقداماتی بوده که در این شرکت انجام شده است.

آیین تشییع و تدفین پیکر شهید گمنام در شرکت سایپا
بخوانید

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.