تعریف پروژه و آماده‌سازی زمین برای۱۲هزار متقاضی مسکن ملی انجام شد

تعریف پروژه و آماده‌سازی زمین برای۱۲هزار متقاضی مسکن ملی انجام شد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای حدود ۱۲ هزار واحد، آماده‌سازی زمین و پروژه تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تازه‌ترین وضعیت تأمین زمین و همچنین احداث واحدهای مسکن ملی را در شهرهای کوچک و شهرهای تحت مسئولیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به اینکه ثبت‌نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن به تعداد پذیرفته‌شدگان افزوده است، گفت: در یک‌ماه گذشته تعداد فاقد زمین ۱۳ هزار واحد بود که با هماهنگی سازمان ملی زمین و مسکن این تعداد به ۱۰ هزار نفر رسید. مجدداً که اجازه ثبت‌نام و افزایش منابع مالی و پرداخت را برای مرحله سوم دادند، رقم پذیرفته‌شدگان واجد شرایط که برای آنها تأمین زمین انجام نشده است به ۱۲ هزار واحد افزایش یافت.

حق‌شناس تاکید کرد: به منظور رفع مشکلات تأمین اراضی پذیرفته‌شدگان واجد شرایط، جلسه‌ای با مهندس مهرآبادی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد. در تلاش هستیم تا با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن، استان به استان برای افراد پذیرفته شده واجد شرایط تأمین زمین انجام شود.

وی توضیح داد: هم‌اکنون برای ۵ هزار و ۸۰۰ واحد در حال آماده‌سازی زمین هستیم و برای ۶ هزار واحد نیز پروژه تعریف شده است. بنیاد به تعداد اراضی که دریافت کرده و همچنین واریز وجوه اولیه متقاضیان کار را در حال انجام دارد.

گفتنی است، سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ۱۰۰ هزار واحد است. طرح اقدام ملی مسکن در مجموع ۴۰۰ هزار واحد برنامه‌ریزی شده است که ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید توسط شرکت عمران شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد آن در بافت فرسوده توسط شرکت بازآفرینی شهری و با مشارکت مردمی و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای تحت‌مسئولیت بنیاد و توسط بنیاد مسکن اجرایی و عملیاتی، خواهد شد.

آزمون نظام مهندسی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.