تفاهم‌نامه ساخت ۲ شناور ۳۸ تنی با ایزوایکو امضا شد

تفاهم‌نامه ساخت ۲ شناور ۳۸ تنی با ایزوایکو امضا شد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم محمدرضا مدرس خیابانی درباره ساماندهی شرکت‌های گروه کشتیرانی بر‌اساس نظام حاکمیت شرکتی اظهار کرد: دستورالعمل حاکمیت شرکتی سال گذشته به شرکت‌های گروه ابلاغ شد تا اعضاء هیئت مدیره شرکت‌ها و مدیران به آن واقف شوند و خودشان را پاسخگو بدانند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به ساماندهی سیستم‌های حسابرسی و کنترل‌های داخلی، شکل‌گیری کمیتۀ مقابله با تحریم‌ها برای به حداقل رساندن ریسک سازمانی، انضباط مالی و حسابرسی شرکت‌ها، مدیریت نقدینگی در دفاتر خارجی و بازپرداخت بدهی‌ها و شفاف‌سازی شرکت‌ها برای ورود به بورس را از دیگر اقدامات انجام شده در مجموعه کشتیرانی اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته منابع ارزی در بازار غیررسمی فروخته می‌شد، یادآور شد: از شهریور سال گذشته ارز حاصل از صادرات را در سامانۀ نیما عرضه می‌کنیم.

مدیرعامل کشتیرانی اضافه کرد: یکی از کارهایی که کشتیرانی به عنوان یک مجموعه تحت عنوان پدافند غیرعامل دنبال کرده است، ارائه خدمات در بنادر شمالی کشور بوده که در این راستا بندر آستاراخان روسیه می‌تواند نقش استراتژیک را به عنوان جایگزین بنادر جنوبی ایفا نماید و ترانزیت کالاهای اساسی از طریق آن انجام پذیرد.

امدرس خیابانی گفت: تفاهم‌نامه‌ای را با مجموعه ایزوایکو برای ساخت دو فروند شناور ۳۸ تُنی امضا کرده‌ایم که منتظر تأمین منابع مالی آن هستیم.

انتهای پیام/

منبع خبر

چرا کارت بانکی مهاجرین افغان مسدود شد؟/ مهلت یک‌ماهه به اتباع خارجی برای مراجعه به بانک‌ها
بخوانید

نظرات بسته شده است.