توسعه شبکه برق‌رسانی به خطوط مترو در ایام دهه فجر

با اتصال ۲ پست برق به شبکه برق‌رسانی خط ۳ مترو تهران، ضریب اطمینان حرکتی قطارها در این خط افزایش یافته و ضمنا خطوط ۴ و ۷ نیز شرایط بهتری برای سرویس‌دهی قطارها پیدا خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، آزیتا عارفی مجری خط ۳ مترو تهران با اعلام این مطلب گفت: ۲ پست برق امیرکبیر و قلعه‌مرغی(آزادگان) اخیرا در مرحله توسعه برق‌رسانی قرار گرفته‌اند و در ایام دهه فجر به شبکه برق خط ۳ مترو افزوده خواهند شد. پست برق امیرکبیر که پیش از این بخشی از برق خط ۴ را تامین می‌کرد، با کابل‌کشی‌های لازم و انجام اقدامات تکمیلی، حالا بخش میانی خط ۳ را نیز پوشش خواهد داد.
پست برق قلعه‌مرغی(آزادگان) هم ۹ ایستگاه در بخش جنوبی خط ۳ (آزادگان تا چهارراه ولیعصر(عج)) و ۸ ایستگاه در بخش میانی خط ۷ (مولوی تا نواب) را تغذیه خواهد کرد تا به این ترتیب ضمن پایدارسازی جریان برق در خطوط مورد اشاره، شرایط مطمئن‌تری برای سرویس‌دهی قطارها فراهم آید.
مجری خط ۳ با بیان این نکته که پست‌های برق عموما وظیفه تامین نیروی محرکه قطارها در خطوط و همچنین روشنایی ایستگاه‌ها و تامین برق لازم برای قسمت‌های مختلف هر ایستگاه را عهده‌دار هستند، گفت‌: کار ساخت پست‌های برق امیرکبیر و آزادگان از مدتها قبل شروع شده و اگر قرار باشد امروز چنین پست‌های برقی با هزینه‌های امروزی ساخته شود، رقمی بالای ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه لازم دارد.
بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو)، خوشبختانه پست‌های مورد اشاره با هزینه‌ای به مراتب کمتر از آنچه عنوان شده، احداث شده‌اند و امروز با تکمیل سیستم کابل‌کشی آنها، جریان برق مطمئن‌تری در خطوط ۳، ۴ و ۷ خواهیم داشت. نکته حائز اهمیت آنکه تمام مراحل طراحی، ساخت، تجهیز و کنترل نهایی این پست‌های برق توسط شرکت‌های ایرانی و با پیشرفته‌ترین فناوری روز دنیا صورت پذیرفته است.

ویدئو / آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در سمنان
بخوانید

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.